3. Niedziela Adwentu, 17.12.2023r.

• Zapraszamy na Roraty, które odbywają się od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

• W poniedziałek o godz. 18.30 w dolnej salce na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Pisma św.

• W czwartek, piątek i w sobotę, od godz. 6.30 do 7.30 i od 17.30 do 19.00 będzie spowiedź św. przed Świętami Bożego Narodzenia.

• Wyjazd do chorych z Najśw. Sakramentem będzie w sobotę od godz. 9.00. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca prosimy zgłosić w zakrystii.

• Dzieci zbierające obrazki Roratnie naklejane na plansze proszone są o ich podpisanie i przyniesienie w piątek na Roraty i złożenie do Siostry Sawii.

• W sobotę o 6.45 będą ostatnie w tym roku Roraty, a po Mszy św. zostaną rozdane dzieciom nagrody – pamiątki.

• W przyszłą niedzielę – Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Mszę św. „Pasterkę” o godz. 24.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Składka z Pasterki, zgodnie z decyzją naszego ks. arcybiskupa, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Według Przykazań Kościelnych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wigilię jest zalecana, a nie nakazana.

• Ze względu na spowiedź św. kancelaria parafialna w najbliższy czwartek będzie nieczynna.

• Na naszej parafialnej stronie internetowej pod ogłoszeniami oraz w gablocie przed kościołem jest już wywieszony program kolędy, którą rozpoczniemy zaraz po Świętach.

• Bardzo prosimy, aby na cmentarzu doniczek z chryzantemami nie wrzucać do kontenera na śmieci, ale składać obok niego lub za nim tak, aby było do niego dojście.

• Pod chórem u Sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny i piękne tradycyjne kartki świąteczne. Nie ma już niestety świec wigilijnych „Caritas”.

• Na stolikach przy wyjściach z kościoła i na przewiązce jest do zabrania okazjonalna świąteczna gazetka parafialna. Znajduje się w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących naszej parafii, między innymi o Zgromadzeniu naszych Sióstr Duszy Chrystusowej oraz wywiady z naszymi byłymi wikariuszami – ks. Pawłem i ks. Piotrem.

• Gazetka jest też dostępna przez stronę internetową: https://drive.google.com/file/d/1OQh1HiydVJggon6Q6o6qOLd4Kx7kmD2u/view?usp=sharing

Państwu Katarzynie i Pawłowi Warchałom z dziećmi serdecznie dziękujemy za jej opracowanie i wydanie.