4. Niedziela Adwentu, 24.12.2023r.

• Dzisiaj wypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Mszę św. o północy czyli „Pasterkę. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 18.00.

• Jutro – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a we wtorek, w drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w te dni będą odprawiane w porządku niedzielnym. W drugi dzień Świąt składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• Przeżyjmy te Święta pojednani z Bogiem i bliźnimi. Niech łamany opłatek nie będzie pustym symbolem, ale będzie znakiem naszej miłości, której sami potrzebujemy i którą chcemy się dzielić jak chlebem.

• Po Świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablotce przed kościołem oraz znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej, pod ogłoszeniami. Ponadto zostaną rozniesione przez ministrantów kartki z zawiadomieniem o przybliżonej godzinie kolędy. W tym roku kolęda przy ul. Federowicza i Bunscha będzie się odbywać według rozniesionych kartek z zawiadomieniem. W tegorocznej kolędzie będzie nam pomagał nasz były wikariusz, ks. Piotr Pilch. Prosimy, aby podczas kolędy była – w miarę możliwości – obecna cała rodzina, na stole był krzyż, zapalone świece oraz woda święcona, którą można będzie zabrać z zakrystii, a po Świętach z pojemnika przy głównym wyjściu z kościoła. Bardzo prosimy, aby na ten czas zamknąć psy i inne niebezpieczne zwierzęta. Wodę święconą można będzie zabrać po Świętach z naczynia znajdującego się pod chórem.

• W środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.

• W czwartek – święto św. Młodzianków, męczenników.

• W przyszła niedzielę, w ostatni dzień roku – święto św. Rodziny.

• Ze względu na kolędę kancelaria do końca stycznia w czwartki po południu będzie nieczynna.

• W styczniu też ze względu na kolędę nie będzie spotkań Grupy Biblijnej.

• W styczniu, ze względu na święto Trzech Króli nie będzie wyjazdu z Najśw. Sakramentem do chorych.

• Siostrze Emilianie serdecznie dziękujemy za przygotowanie szopki i świąteczne przystrojenie kościoła, a Panom: Mieczysławowi i Leszkowi Krasnym oraz Kazimierzowi Serwatce dziękujemy za udzieloną pomoc. Bóg zapłać!

• W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Karolina Nyczyk, lat 96 oraz śp. Emilia Bulińska, lat prawie 99. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Wszystkim życzymy w pełni radosnych Świąt Bożego Narodzenia: Szczęść Boże!

 

Podobne wpisy