26. Niedziela Zwykła, 1.10.2023r.

• W tą niedzielę, zgodnie z tradycją, obchodzimy święto patronalne naszej parafii, czyli odpust parafialny. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi nasz były wikariusz, ks. Piotr Pilch. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian, a szczególnie dzieci w strojach krakowskich, komunijnych, młodzież, wszystkie grupy działające przy naszej parafii. Jest to również okazja do uzyskania odpustu zupełnego, dla żyjących w stanie łaski uświęcającej.

• Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe, które od dzisiaj przez cały miesiąc będą odprawiane o godz. 17.30.

• W poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 7, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

• We wtorek o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie uczniów klas 8, przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Uczniowie proszeni są o zabranie indeksów z praktykami religijnymi.

• W środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

• W czwartek – wswpomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 – Godzina święta. prowadzona przez Grupę Modlitewną. Serdecznie zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu.

• W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 – spowiedź św. pierwszopiątkowa.

• W sobotę – wspomnienie NMP. Różańcowej, Patronki naszej parafii i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy; od godz. 9.00 – wyjazd do chorych z Najśw. Sakramentem.

• Na stoliku na przewiązce kościoła znajdują się do zabrania pamiątkowe pocztówki z wizerunkiem naszego kościoła i ołtarza głównego, a w zakrystii jest do nabycia piękny album ze zdjęciami i opisem wszystkich kościołów Krakowa w cenie 100 zł, który może być dobrym prezentem dla bliskich.

• Serdecznie zapraszamy do głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim. Głosować można w dniach od 22.09.2023 do 06.10.2023 elektronicznie przez platformę budzet.krakow.pl lub osobiście w ZSP 7. Zachęcamy do oddania głosu na projekt dzielnicowy nr.33 „Aktywni na plus”, który jest skierowany do młodzieży i rodzin z dziećmi. Projekt ten wspiera aktywne spędzanie czasu.

 

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Lucyna Woźniak, lat 70. Pomódlmy się o Jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Podobne wpisy