5. Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2023r.

• Dzisiaj o godz. 17.00 – kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• W poniedziałek, 27 marca o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie przed Wieczorem Uwielbienia.

• W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe: dzieci – na godz. 16.30, a dorosłych i młodzież – na godz. 17.15.

• W tą niedzielę nasza parafia przeżywa rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. Marcin Buntov, franciszkanin. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjną: dorosłych w niedzielę na godz. 8.00 lub 11.30; młodzież w niedzielę, na godz. 18.00; dzieci, na godz. 10.00, a chorych i w podeszłym wieku na dodatkową Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, o godz. 16.00. Pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św.

• W sobotę, 1 kwietnia od godz. 9.00, odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem. Będzie to już dla nich Komunia Św. wielkanocna. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Do chorych uda się z księdzem młodzież z Grupy Apostolskiej z życzeniami, wyrażając troskę o ludzi starszych i chorych.

• W sobotę też o godz. 17.00 odbędzie się w zakrystii zbiórka ministrantów i lektorów. Ze względu na przygotowanie liturgiczne do Świąt – obecność wszystkich obowiązkowa.

• Po Mszy św. przy głównym wyjściu z kościoła pod chórem, u sióstr pracujących w naszej parafii, można nabyć piękne kartki świąteczne i palmy, a w zakrystii – baranki wielkanocne „Caritas”. Dochód z nich jest przeznaczony dla dzieci z najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji.

• Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., łącznie z Mszą św. w sobotę, o godz. 18.00. Przychodzący z palmami na Mszę św. o godz. 10.00 proszeni są o zatrzymanie się przed Mszą św. przed kościołem, gdzie będzie uroczyste poświęcenie palm i później procesja do kościoła.

• Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki, znajdującej się pod chórem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

• Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową 31 marca o godz. 20.00 do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Parafii Kraków – Nowy Ruczaj przy ul. Zamiejskiej 6. To obecnie centrum globalnego już projektu EDK. Pątników pobłogosławi ks. bp Robert Chrząszcz. EDK to 40 km nocą samotnie lub w skupieniu. Więcej informacji na stronie edk.org.pl

• Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5 procenta podatku na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących. Ulotki z numerem konta znajdują się na stoliku na przewiązce kościoła.

 

Podobne wpisy