25. Niedziela Zwykła, 24.09.2023r.

• Zgodnie z zaleceniem naszego arcybiskupa w tą niedzielę po Mszach św., zostanie przeprowadzona kwesta do puszki na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Puszka znajduje się przy głównym wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

• W poniedziałek 25 września o godz. 17.00 odbędzie się w kościele spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszamy też kandydatów na ministrantów.

• W poniedziałek też o godz. 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii Św., a w salce na plebanii również o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych, Grupy Modlitewnej i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

• W środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

• W piątek – święto św. archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; o godz. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej. Zapraszamy też nowych kandydatów.

• W sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

• W przyszłą niedzielę, zgodnie z tradycją, będziemy obchodzić święto patronalne naszej parafii, czyli odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi nasz były wikariusz, ks. Piotr Pilch. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian, a szczególnie dzieci w strojach krakowskich, komunijnych, młodzież, wszystkie grupy działające przy naszej parafii. Jest to również okazja do uzyskania odpustu zupełnego, dla żyjących w stanie łaski uświęcającej.

• W przyszłą też niedzielę, 1 października o godz. 17.30 – rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych tym bardziej, że patronką naszej parafii jest Matka Boża Różańcowa. Będziemy się modlić za Ojczyznę, Ojca św., za parafię, nasze rodziny, dzieci i młodzież, za misje, chorych i cierpiących, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Udziela się odpustu zupełnego za odmówienie przynajmniej pięciu dziesiątków w kościele, w rodzinie lub w społeczności zakonnej.

• Serdecznie zapraszamy do głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim. Głosować można w dniach od 22.09.2023 do 06.10.2023

elektronicznie przez platformę budzet.krakow.pl lub osobiście w ZSP 7.

Zachęcamy do oddania głosu na projekt dzielnicowy nr.33 „Aktywni na

plus”, który jest skierowany do młodzieży i rodzin z dziećmi. Projekt ten

wspiera aktywne spędzanie czasu.

 

Podobne wpisy