4. Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023r.

• Dzisiaj o godz. 17.00 – kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• W poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; od godz. 17.00 – spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodzin, a po Mszy św. wieczornej – ostatnia próba.

• We wtorek, na Mszy św. o godz. 18.00, młodzież z klas VIII naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. bp. Robert Chrząszcz. Prosimy, aby młodzież ze świadkami była w kościele już o 17.40.

• W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe: dzieci – na godz. 16.30, a dorosłych i młodzież – na godz. 17.15.

• W sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany w Kościele, jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się odnowienie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i możliwość złożenia nowych deklaracji.

• W następną niedzielę, 26 marca nasza parafia będzie przeżywać rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Marcin Buntov, franciszkanin. Zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjną: dorosłych w sobotę, na godz. 18.00, w niedzielę na godz. 8.00 lub 11.30; młodzież w niedzielę, na godz. 18.00; dzieci, na godz. 10.00, a chorych i w podeszłym wieku na dodatkową Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, o godz. 16.00. Pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św.

• Po Mszy św. przy głównym wyjściu z kościoła pod chórem, u sióstr pracujących w naszej parafii, można nabyć piękne kartki świąteczne i palmy, a w zakrystii – baranki wielkanocne „Caritas”. Dochód z nich jest przeznaczony dla dzieci z najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji.

• Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki, znajdującej się pod chórem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 

Podobne wpisy