Niedziela Palmowa, 2.04.2023r.

• Dzisiejsza szósta i zarazem ostatnia niedziela Wielkiego Postu, zwana „Palmową”, rozpoczyna w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 17.00 – ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• Dzisiaj o godz. 20.00 pod „Oknem Papieskim” przy ul. Franciszkańskiej 3 rozpocznie się spotkanie, które potrwa do godz. 22.00. Podczas modlitwy różańcowej będą rozważane słowa Ojca Świętego, przygotowane przez młodych ludzi z naszej archidiecezji. Przy tej okazji abp Marek Jędraszewski poświęci krzyż dla kościoła pw. św. Jana Pawła II, który powstaje na krakowskim Ruczaju. Archidiecezja Krakowska zachęca, aby 2 kwietnia o godz. 21.37 zjednoczyć się w modlitwie, a jako znak pamięci i wdzięczności św. Janowi Pawłowi II zapalić w oknach mieszkań i domów świece.

• W poniedziałek, wtorek i w środę – spowiedź św. przed Świętami od godz. 6.30 do 7.30 oraz od 17.30 do 18.30.

• Czwartek, piątek i sobota, to tzw. „Triduum Paschalne”, do którego przeżywania w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich serdecznie zapraszamy. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. porannej. Na adorację zapraszamy szczególnie ministrantów, lektorów, Grupę Apostolską, studentów i młodzież pracującą oraz Róże Różańcowe, Grupę Modlitewną i Radę Parafialną.

• W Wielki Piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża, po której nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 będzie ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

• W Wielką Sobotę – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą prosimy zabrać świece.

• Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz. 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00, 15.00 i 16.00.

• Zachęcamy wszystkich do choćby krótkiej, osobistej adoracji Najśw. Sakramentu.

• Ze względu na Triduum Paschalne, kancelaria w przyszłym tygodniu – nieczynna.

• W przyszłą niedzielę, Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 6.30 – procesja rezurekcyjna i Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.

• W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedziele. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• Pod chórem u sióstr pracujących w naszej parafii, można jeszcze nabyć kartki świąteczne, i palmy, a w zakrystii – baranki wielkanocne „Caritas”. Dochód z nich jest przeznaczony dla dzieci z najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji. Niech nie zabraknie w naszych domach tego znaku miłosierdzia i solidarności z najbiedniejszymi.

• Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki, znajdującej się pod chórem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

• Na ławkach są rozłożone do zabrania okolicznościowe folderki z życzeniami na Święta, liturgią Triduum Paschalnego oraz myślami na Wielkanoc ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu „Światło, Życie”. Folderek można też pobrać z Internetu przez link: https://drive.google.com/file/d/1lk6_aeqOvF3EsJhFlGvwcB0qM6goudNS/view?usp=sharing Państwu Katarzynie i Pawłowi Warchałom serdecznie dziękujemy za ich opracowanie i wydrukowanie.

 

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Lucyna Skórska, lat 71. Pomódlmy się o Jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”.

Podobne wpisy