6. Niedziela Zwykła, 12.02.2023r.

• We wtorek – święto świętych Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

• Tegoroczny Wielki Post rozpoczyna się 22 lutego (Środa Popielcowa), a Święta Wielkanocne przypadają 9 kwietnia.

• Przypominamy, że Msze św. wspólne są odprawiane w naszym kościele w 1 i 3 niedziele miesiąca o godz. 11.30.

• W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny poleca przeprowadzenie w niedzielę 12 lutego br. w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel. Puszka znajduje się przy głównym wyjściu z kościoła, pod chórem.

 

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Teodozja Stachowicz, lat 90. Pomódlmy się o Jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”

Podobne wpisy