4. Niedziela Zwykła, 29.01.2023r.

• We wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

• W czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB. Gromnicznej i 27 Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą odprawiane w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca; od godz. 17.00 będzie Godzina święta przed pierwszym piątkiem. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu, prowadzonej przez Grupę Modlitewną.

• W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.30 – spowiedź św. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo pierwszopiątkowe.

• W sobotę, po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe z racji pierwszej soboty miesiąca.

• Wyjazd do chorych będzie w sobotę, 11 lutego od godz. 9.00. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego.

• Spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 19 lutego; o godz. 10.00 będzie Msza św. z poświęceniem książeczek dla dzieci, a po Mszy św. będzie spotkanie w kościele.

• Dobiega końca wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcia, rozmowy, poczęstunki i złożone ofiary. Przepraszamy za niezgodny z zapowiedzią przebieg kolędy. Zgodnie z dekretem naszego biskupa z ofiar kolędowych 25% przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji, z których utrzymywane są ośrodki pomocy społecznej oraz kuchnie dla bezdomnych i ubogich rodzin. Część z ofiar jest przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Seminarium Duchownego, Bratnią Pomoc dla księży chorych i w podeszłym wieku, intencje dla polskich misjonarzy oraz fundusz dekanalny. Dziękujemy także za ofiary złożone dla ministrantów i lektorów. Każdy z kapłanów odprawi Mszę św. w intencji odwiedzonych po kolędzie.

• Pod chórem u Sióstr pracujących w naszej parafii można nabyć gromnice, przed świętem Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

• Nauczycielom i uczniom, rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego odpoczynki, regeneracji sił, pięknej pogody oraz ciekawych i bezpiecznych wyjazdów.

 

Podobne wpisy