7. Niedziela Zwykła, 19.02.2023r.

• Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

• Od tej niedzieli rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (w tym roku 4 czerwca) oraz rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

• W najbliższy poniedziałek o godz. 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie dla uczniów klasy 8, przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

• W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W dniu tym obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W piątek zapraszamy na pierwsze Drogi Krzyżowe: dzieci – na godz. 16.30, a dorosłych i młodzież – na godz. 17.15.

• W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy kwotę 4175 zł. Kto jeszcze chciałby złożyć ofiarę, to może ją złożyć do puszki przy głównym wyjściu z kościoła pod chórem.

• Jeszcze raz bardzo prosimy, aby odpady z grobów wrzucać do kontenera na śmieci a nie na cudze groby, pod płot, za studnię, do nisz kolumbarium czy na działkę za cmentarzem.

• Miło nam poinformować, że nasza drużyna ministrantów, pod opieką naszego wikariusza ks. Piotra Pilcha, zdobyła w ostatnią sobotę 4 miejsce w krakowskim turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Gratulujemy!

• W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Józef Nazim, lat 81. Pomódlmy się o Jego wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”.