5. Niedziela Zwykła, 4.02.2024r.

  1. Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszach św. będzie wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.
  2. W poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy do wspólnej medytacji Pisma św.
  3. W poniedziałek też o godz. 18.30 odbędzie się na plebanii spotkanie dla uczniów klas 7, przygotowujących się do bierzmowania.
  4. W wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy męczeństwa.
  5. We wtorek też o godz. 18.30 odbędzie się na plebanii spotkanie dla uczniów klas 8, przygotowujących się do bierzmowania. Bierzmowanie w tym roku odbędzie się w piątek, 12 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00. Udzieli go ks. Bp. Jan Zając.
  6. W sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterska, czyli kolęda. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcia, rozmowy, poczęstunki i złożone ofiary. Przepraszamy za niezgodny z zapowiedzią przebieg kolędy. Zgodnie z dekretem naszego biskupa z ofiar kolędowych 25% przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji, z których utrzymywane są ośrodki pomocy społecznej oraz kuchnie dla bezdomnych i ubogich rodzin. Część z ofiar jest przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Seminarium Duchownego, Bratnią Pomoc dla księży chorych i w podeszłym wieku, intencje dla polskich misjonarzy oraz fundusz dekanalny. Dziękujemy także za ofiary złożone dla ministrantów i lektorów. Poza ofiarowaną modlitwą, każdy z kapłanów odprawi Mszę św. w intencji odwiedzonych po kolędzie: ks. Piotr w kościele św. Ap. Piotra i Pawł – 4.02 o godz. 12.30, my – 12.02 o godz. 7.00 i 12.03 o godz. 7.00.
  8. Nauczycielom i uczniom, rozpoczynającym w najbliższą sobotę ferie zimowe życzymy udanego odpoczynki, regeneracji sił, pięknej pogody oraz ciekawych i bezpiecznych wyjazdów.
  9. W ostatnim czasie odeszły od nas do wieczności śp. Kazimiera Czekaj, lat 79 oraz śp. Jolanta Puto, lat 82. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”.

Podobne wpisy