1. Niedziela Adwentu, 3.12.2023r.

• Od tej niedzieli rozpoczynamy w całym Kościele Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana i nowy rok kościelny.

• Od jutra, o godz. 6.45, będziemy odprawiać Msze św. wotywne o NMP, zwane „Roratami”. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejenia na specjalną planszę oraz będą losować trzy figurki Matki Bożej do zabrania do domu na wieczorną modlitwę. Najpilniej uczęszczający otrzymają na zakończenie specjalne pamiątki. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i ustawiały się przed Mszą św. przy wejściu pod chórem. Będziemy procesyjnie, uroczyście i nastrojowo, przy wygaszonych światłach, wchodzić do kościoła.

• W poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 7, przygotowujących się do bierzmowania, a w dolnej salce na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego rozważania Pisma św.

• We wtorek o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie uczniów klas 8, przygotowujących się do bierzmowania.

• W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

• W czwartek – wpomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła i pierwszy czwartek miesiąca; od godz. 17.00 – godzina św. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu.

• W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

• W przyszłą niedzielę, 10 grudnia na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie medalików. Rodzice, którzy sami kupili medaliki, proszeni są o ich przyniesienie na tę Mszę św.

• Pod chórem u Sióstr pracujących w naszej parafii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz piękne kartki świąteczne, a w zakrystii są do nabycia świece wigilijne „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony dla dzieci z najuboższych rodzin naszej archidiecezji.

 

• W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Mieczysław Siwczak, lat 86 oraz śp. Marek Marzec, lat. 40. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Podobne wpisy