30. Niedziela Zwykła, 29.10.2023r.

• Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego; po Mszy św. wieczornej, w salce na plebanii, odbędzie się spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej. Serdecznie zapraszamy!

• We wtorek – zakończenie nabożeństw Różańcowych.

• W środę – uroczystość Wszystkich świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, łącznie z Mszą św. o godz. 18.00. O godz. 15.00 zostaną odprawione uroczyste nieszpory za zmarłych z procesją na cmentarz i wypominkami.

• W czwartek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona wspólna Msza św. za zmarłych wypominanych w naszej parafii. Za zmarłych wypominanych będziemy się też modlić przed każdą Mszą św.

• Ze względu na Dzień Zaduszny, kancelaria w czwartek – nieczynna.

• Wierni, którzy w uroczystość Wszystkich Świętych lub w Dzień Zaduszny nawiedzą kościół, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za dusze w czyśccu cierpiące jeden raz w ciągu dnia, odmawiając „Ojcze nasz…”, „Wierzę…”, modlitwę według intencji Ojca św. i będąc w stanie łaski uświęcającej.

• Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za zmarłych. Od 1 do 8 listopada jest to odpust zupełny, a w inne dni roku – cząstkowy.

• W czwartek też, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 – Godzina święta. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu.

• W piątek, pierwszy miesiąca; od godz. 17.00 – spowiedź św. Po Mszy św. będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe.

• W sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza i pierwsza sobota miesiąca; po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Wyjazd do chorych będzie w sobotę od godz. 9.00.

• Przyjmujemy na wypominki za zmarłych przed lub po Mszach św. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku na przełączce kościoła oraz w zakrystii

 

Podobne wpisy