Niedziela Palmowa, 24.03.2024r.

 • Dzisiejsza szósta i zarazem ostatnia niedziela Wielkiego Postu, zwana „Palmową”, rozpoczyna w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia.
 • Dzisiaj o godz. 17.00 – ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • W poniedziałek o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Pisma św.
 • W poniedziałek, wtorek i w środę – spowiedź św. przed Świętami od godz. 6.30 do 7.30 oraz od 17.00 do 18.30.
 • Czwartek, piątek i sobota, to tzw. „Triduum Paschalne”, do którego przeżywania w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich serdecznie zapraszamy. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. porannej. Na adorację zapraszamy szczególnie wszystkie grupy, działające w naszej parafii.
 • W Wielki Piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. W tym dniu nie odprawia się Mszy św.; 18.00 zostanie odprawiona Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża, po której nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 będzie ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.
 • W Wielką Sobotę – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą prosimy zabrać świece.
 • Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz. 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00 i 16.00.
 • Zachęcamy wszystkich do choćby krótkiej, osobistej adoracji Najśw. Sakramentu.
 • Ze względu na Triduum Paschalne, kancelaria w przyszłym tygodniu – nieczynna.
 • W przyszłą niedzielę, Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 6.30 – procesja rezurekcyjna i Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.
 • W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedziele. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 • Pod chórem u sióstr pracujących w naszej parafii, można jeszcze nabyć kartki świąteczne, i palmy, a w zakrystii – baranki wielkanocne „Caritas”. Dochód z nich jest przeznaczony dla dzieci z najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji.
 • Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki, znajdującej się pod chórem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 • Przy głównym i bocznych wejściach do kościoła jest do zabrania okolicznościowa gazetka z życzeniami na Święta, liturgią Triduum Paschalnego oraz wywiadem z ks. Janem z Kamerunu. Jest też dostępna przez: https://drive.google.com/file/d/186mLvm3MgptWVLWDmI5RGhQiedggVin/view?usp=sharing
 • Państwu Katarzynie i Pawłowi Warchałom serdecznie dziękujemy za jej opracowanie i wydrukowanie.

Podobne wpisy