Katecheza szkolna

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA NA TERENIE PARAFII

 

Na terenie naszej parafii znajdują się następujące szkoły i przedszkola:

– Szkoła Podstawowa nr 66 przy ul. Skotnickiej 86

– Przedszkole Samorządowe nr 23 przy ul. Skotnickiej 86

– Publiczne Przedszkole „Stokrotki” przy ul. Skotnickiej 101

– Niepubliczne Przedszkole  „Kropelka” przy ul. Słabego 18

– Przedszkole Waldorfskie „Ziarenko” przy ul. Kozienickiej 17

W Szkole Podstawowej nr 66 i Przedszkolu nr 23 naukę religii prowadzą: Ks. mgr Robert Michałek oraz Siostra mgr Sawia ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa.

 

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. odbywa się na katechezie w szkole oraz poprzez Msze św. dla dzieci, nabożeństwa i spotkania z dziećmi i rodzicami w parafii. Spotkania z rodzicami odbywają się zasadniczo w pierwsze niedziele miesiąca, po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele. Dzieci z klas III przystępują do I Komunii św. w II niedzielę maja, a rocznicę I Komunii św. dzieci z klas IV przeżywają w III niedzielę maja. Za przygotowanie dzieci do I Komunii św. jest odpowiedzialny ks. wikariusz Robert Michałek.

W 2024 r. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się 12 maja, na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 19 maja, na Mszy św. o godz. 11.30.


SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Przy parafii prowadzone jest także przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla klas 7 i klas 8 szkoły podstawowej. Sakrament ten udzielany jest na wiosnę, młodzieży z klas 8 szkoły podstawowej. Spotkania dla młodzieży odbywają się w salce katechetycznej na plebanii o godz. 18.30 w pierwsze poniedziałki miesiąca – klasy 7 i pierwsze wtorki miesiąca – klasy 8. Przygotowanie prowadzi ks. proboszcz.

Sakrament bierzmowania w roku 2024 odbędzie się 12 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00. Udzieli go ks. bp. Jan Zając.


 


Podobne wpisy