Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Ogłoszenia Parafialne

2. Niedziela Wielkanocna, 8.04.2018r.

• Dziś rozpoczyna się 74. Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie studentów i młodzieży pracującej.

• W poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Po Mszy św. o godz. 18.00 – odnowienie przyrzeczeń duchowej adopcji. Na stoliku z prasą katolicką są broszurki i formularze do jej podjęcia.

• W poniedziałek też o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie grupy „Młodzi Duchem”.

• W piątek po Mszy św. wieczornej - spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę o godz. 9.30 - spotkanie dla ministrantów i lektorów, a w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będzie uroczyste błogosławieństwo nowych ministrantów.

• W przyszłą niedzielę – składka inwestycyjna.

• Jeszcze raz bardzo prosimy, aby wyrzucając nagrobne znicze do kontenera na cmentarzu zwrócić szczególną uwagę na to, czy nie tli się jeszcze wkład, ponieważ może to doprowadzić do pożaru kontenera, który bardzo trudno jest ugasić i prowadzi do jego poważnego uszkodzenia. Za ostatnie takie uszkodzenie firma „Miki” obciążyła parafię kwotą 2200 zł.

• Prosimy, aby parkujący samochody za kościołem parkowali je blisko siebie, by zmieściło się ich jak najwięcej. Nie będziemy malować pasów, bo parking będzie wyglądał, jak wielka zebra, a ponad to nic to nie da, a jeszcze może być przyczyną kłótni. Jeśli jest otwarta brama od podwórka plebanii, to można też tam zaparkować samochód. W miarę możliwości prosimy wjeżdżać na parking od ul Skotnickiej, a wyjeżdżać ul. Baczyńskiego, koło cmentarza.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 1.04.2018r.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego i uroczystego przeżycia tych Świąt w naszej wspólnocie parafialnej, a szczególnie Siostrze Apolonii za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i całodniowe czuwanie w kościele w piątek i w sobotę, Siostrze Michaeli za prowadzenie w piątki Wielkiego Postu Dróg Krzyżowych i adoracji w Wielki Piątek dla dzieci, Siostrze Alinie i scholce młodzieżowej za prowadzenie śpiewu, Panu Romanowi Janawie za wykonanie dwóch tabernakulów, dzięki którym mogliśmy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek przenieść wszystkie puszki z Komunią Św. do Ciemnicy i Grobu Bożego, ministrantom i lektorom za posługi liturgiczne, młodzieży studenckiej i pracującej oraz grupie „Młodzi Duchem” za czynny udział w Liturgii Triduum oraz za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, młodzieży z Grupy Apostolskiej za odwiedzenie chorych z życzeniami od całej parafii. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym za adorację w Wielki Czwartek w intencji powołanych oraz o powołania, Panom z Rady Parafialnej czytającym Pasję, harcerzom ze Szczepu Ruczaj trzymającym straż przy Grobie w Wielką Sobotę. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego grobu, za baranki wielkanocne i zaangażowanie w akcję pomocy dla Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej, właścicielom sklepów i studentom naszej parafii za jej zorganizowanie i przeprowadzenie. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Niech Pan obficie wynagrodzi każdy włożony trud.

 Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Decyzją naszego ordynariusza, składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 W tym tygodniu, o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędą się kolejne spotkania dla uczniów, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: dla klas VII szkoły podstawowej – we wtorek; dla klas II gimnazjum – w środę; dla klas III gimnazjum – w czwartek.

W piątek od godz. 17.30 - spowiedź pierwszopiątkowa.

 W sobotę wyjazd do chorych z Panem Jezusem od godz. 9.00. Chętnych, którzy nie są jeszcze zapisani, prosimy zgłaszać u ks. Pawła.

 W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej - spotkanie Studentów i Młodzieży Pracującej.

 Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie Młodych Duchem w poniedziałek, 9 kwietnia o godz.19.00 do salki na plebanii.

 Zwycięzcami konkursu palm w Niedzielę Palmową zostali:

Palma najwyższa –

1. Kacper Madej,

2. Kuba Wróbel.

3. Zuzia Bułas;

Palma najpiękniejsza:

1. Zuzia Bułas,

2. Weronika Maciocha,

3. Magda Wojnar.

Gratulujemy!!!

 

 Wszystkim Parafianom, naszym Gościom i sobie życzymy z okazji tych Świąt, aby zmartwychwstały Chrystus pomógł nam w przezwyciężaniu naszych słabości, pokus i wszelkiego zła. Niech otwiera nas na działanie Ducha Świętego, abyśmy podążając śladami naszego Pana, doświadczali duchowego pokoju, miłości, i radości.

 

Więcej artykułów…