Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

3. Niedziela Wielkiego Postu, 7.03.2021r.

• Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę miesiąca; po Mszach św. będzie wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

• Dzisiaj też o godz. 17.00 – kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjny.

• W piątek, na godz. 17.15 zapraszamy na Drogę Krzyżową.

• Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla klas trzecich będzie 14 marca: dla klasy 3c na Mszy św. o godz. 10.00, a dla klasy 3b o 11.30. Klasa 3a będzie miała odnowienie przyrzeczeń 21 marca na Mszy św. o godz. 10.00. Po Mszach św. obędą się spotkanie w kościele.

• W naszej parafii chcemy rozpropagować Różaniec rodziców. Polega on na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki Różańca, według przydzielonej na dany miesiąc Tajemnicy Różańcowej. Zajmuje to ok. 3-5 minut. Jest to modlitwa za: współmałżonków, dzieci własne, chrześniaków, synowe, zięciów, siostrzenice, bratanków... Powstała już Róża św. Józefa. Teraz tworzymy Różę św. Rodziny. Rodziców, którzy chcieliby należeć do tej Róży Różańcowej zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

• Listem Apostolskim „Patris Corde” (ojcowskim sercem) papież Franciszek ogłosił rok 2021, rokiem św. Józefa. Św. Józef, Opiekun św. Rodziny z Nazaretu jest patronem Kościoła, chrześcijańskich małżeństw, rodzin, szczególnie ojców oraz ludzi pracy, robotników, zwłaszcza stolarzy, ekonomistów i dobrej śmierci. Za jego przyczyną prośmy szczególnie w tym roku o łaski potrzebne dla nas i naszych bliskich. W roku św. Józefa możemy też uzyskać liczne odpusty, czyli darowanie kar Bożych za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty. Na stronie internetowej naszej parafii, pod ogłoszeniami i w gablocie przed kościołem jest umieszczony Dekret Penitencjarii Apostolskiej, w jaki sposób można je uzyskać. Jest tam również umieszczony List Apostolski „Patris Corde”. Przy ołtarzu została umieszczona poświęcona figura św. Józefa, aby nam o tym przypominała, a na stoliku na przewiązce kościoła są do zabrania obrazki z wizerunkiem św. Józefa z piękną modlitwą we wszelkich potrzebach i uciskach.

• Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki, znajdującej się pod chórem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.