Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

1. Niedziela Adwentu, 29.11.2020r.

• Od tej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście naszego Pana i nowy rok liturgiczny. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które w tym roku, ze względu na pandemię, będą miały bardzo skromny charakter. Msze św. roratnie będą odprawiane o godz. 7.00, bez uroczystego wejścia z dziećmi i specjalnych dla nich rozważań oraz tradycyjnego zbierania obrazków na planszę i losowania figurek Matki Bożej. Prosimy, aby dzieci które przyjdą na Roraty nie przynosiły lampionów i siedziały w ławce z rodzicami czy dziadkami. Wszystkich prosimy o noszenie maseczek i zachowanie dystansu.

• Dzisiaj o godz. 17.30 – nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.

• W poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła.

• W czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. i pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 – Godzina święta przed pierwszym piątkiem. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu, prowadzonej przez Grupę Modlitewną.

• W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.30 – spowiedź św. pierwszopiątkowa, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo pierwszopiątkowe i do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby tę spowiedź potraktować już jako spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia i przed samymi świętami nie trzeba było stać w kolejce, co w obecnej sytuacji pandemii jest niebezpieczne.

• W sobotę, po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe, z racji pierwszej soboty miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będziemy się szczególnie modlić o ustanie pandemii i powrót do zdrowia chorych.

• Za tydzień w poniedziałek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Młodych Duchem. Z racji sytuacji epidemicznej odbędzie się ono on-line. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Pawłem lub Panią Katarzyną Warchał (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do przyszłej niedzieli.

• W zakrystii są już do nabycia świece wigilijne Caritas. Dochód z nich jest przeznaczony na pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin naszej archidiecezji. Jest to znak naszego chrześcijańskiego miłosierdzia, do którego jesteśmy wezwani, szczególnie w okresie Adwentu.

• Jak co roku w okresie adwentu Siostry, pracujące w naszej parafii, rozprowadzają opłatki wigilijne. Opłatki są poświęcone i przygotowane na stoliku z przodu kościoła, po prawej stronie, pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za złożone ofiary Siostry składają serdeczne Bóg zapłać!

 

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Apolonia Nazim, lat 73. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.