29. Niedziela Zwykła, 18.10.2020r.

• W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający w całym Kościele Tydzień Misyjny. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na misje.

• Dzisiaj przypada wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Z tej okazji wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom Służby Zdrowia życzymy zdrowia, satysfakcji z wykonywanego zawodu, sił do pracy i wszelkich potrzebnych łask Bożych w tym bardzo trudnym dla nich okresie pracy.

• We wtorek – uroczystość św. Jana Kantego prezbitera, głównego patrona naszej archidiecezji.

• W czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

• Ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie obędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., zaplanowane na przyszłą niedzielę.

• Nasz ks. arcybiskup udziela dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

• Na naszej parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie przed kościołem znajduje się program Mszy św. niedzielnych, transmitowanych przez Telewizję, Radio i Internet.

• Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ostatnią niedzielę na pomoc dla studentów, w ramach „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy kwotę 1269 zł. i 60 gr.

• Przyjmujemy na wypominki za zmarłych przed lub po Mszach św. w zakrystii oraz w kancelarii, w godzinach urzędowania. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku na przewiązce kościoła oraz w zakrystii.

• Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę, 24/25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

• W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Stanisław Leśnowolski, lat 81. oraz śp. Adam Bieńko, lat 40. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”