Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

1. Niedziela Adwentu, 1.12.2019r.

• Od tej niedzieli rozpoczynamy w całym Kościele Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana i nowy rok kościelny. Od jutra, o godz. 6.45, będziemy odprawiać Msze św. wotywne o NMP, zwane "Roratami". Zapraszamy na nie szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejenia na specjalną planszę oraz będą losować trzy figurki Matki Bożej do zabrania do domu na wieczorną modlitwę. Najpilniej uczęszczający otrzymają na zakończenie specjalne pamiątki. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i ustawiały się przed Mszą św. przy wejściu pod chórem. Będziemy procesyjnie, uroczyście i nastrojowo, przy wygaszonych światłach, wchodzić do kościoła.

• Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii odbędzie się spotkanie studentów i młodzieży pracującej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie również tych, którzy do tej grupy jeszcze nie należą.

• W poniedziałek o godz. 19.00 – spotkanie Grupy „Młodzi Duchem”.

• We wtorek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

• We wtorek też o godz. 18.30 spotkanie klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania. W pierwszy piątek natomiast na spowiedź św. i Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy klasę VII i VIII. Jednocześnie prosimy rodziców o dopilnowanie obecności kandydatów na tegorocznych Roratach.

• W środę - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

• W czwartek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 - Godzina święta przed pierwszym piątkiem. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

• W piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00; o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W piątek zapraszamy także na pierwszy w naszej parafii „Wieczór Uwielbienia”, który rozpocznie się zaraz po Mszy św. wieczornej.

• W sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. Roratniej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy; od godz. 9.00 - odwiedziny chorych z Panem Jezusem. Chętnych, którzy jeszcze nie zostali zgłoszeni, można zgłaszać u księdza Pawła.

• W sobotę też o godz. 11.00 – zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom z klas III, przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy św. odbędzie się zebranie dla rodziców.

• W przyszłą też niedzielę po Mszach św. odbędzie się kwesta na rzecz 11-to miesięcznego Kacperka z Zabierzowa, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu I. Szansą dla niego jest terapia genowa podawana w USA, której koszt wynosi 8 mln. zł. Rodzice i znajomi robią wszystko, aby zebrać potrzebną kwotę i proszą o pomoc również w naszej parafii.

• Pod chórem, u Sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii, są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny i kartki świąteczne, a w zakrystii - świece wigilijne Caritas. Dochód ze świec jest w całości przeznaczony dla dzieci z najuboższych rodzin naszej archidiecezji, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• Misjonarze Kombonianie z ul. Skośnej 4 zapraszają studentów i młodzież pracującą na rekolekcje adwentowe, od piatku 6 do niedzieli 8 grudnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na stronie: www. kombonianie.pl

• Jak w każdym Adwencie, tak i w tym młodzież studiująca i pracująca naszej parafii zaprasza do złożenia jałmużny. Zakończyła się jednak nasza współpraca z Domem Dziecka przy ul. Piekarskiej. W tym roku dary zostaną przekazane bezdomnym i ubogim, którymi opiekują się Siostry Albertynki. Dlatego też prosimy o składanie w oznaczonych sklepach do wystawionych koszów artykułów spożywczych o długim terminie przydatności, zwłaszcza konserw, kawy, herbaty oraz środków higieny osobistej. Bóg zapłać za okazane serce!