8. Niedziela Zwykła, 3.03.2019r.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii Św.

• Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

• Od tej niedzieli rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (w tym roku 16 czerwca) oraz rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

• W poniedziałek – święto św. Kazimierza ; o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie grupy „Młodzi Duchem”.

• W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W dniu tym obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W czwartek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 – Godzina święta. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu, prowadzonego przez Grupę Modlitewną.

• W piątek zapraszamy na pierwsze Drogi Krzyżowe: dzieci - na godz. 16.30, a dorosłych i młodzież - na godz. 17.15. W niedzielę natomiast zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

• W piątek o godz. 19.00 – spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę o godz. 10.300 odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów w salce na plebanii.

• W niedzielę, 17 marca będzie można dokonać wpłaty na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorije. Rata druga wynosi 290 zł.

• W przyszłą też niedzielę po Mszy św. wieczornej – spotkanie studentów i młodzieży pracującej.

• W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Paweł Piszczek, lat 44. Pomódlmy się o jego wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.