Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

12. Niedziela Zwykła, 24.06.2018r.

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• W czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

• W piątek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień Imienin naszego wikariusza, ks. Pawła. Z tej okazji życzymy mu zdrowia, wielu radości, wszelkich łask Bożych w realizacji powołania kapłańskiego i sukcesów w praktyce lekarskiej oraz realizacji swoich marzeń. Szczęść Boże!

• W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca.

• W ostatnim czasie została wykonana w naszym kościele gotycka rozeta na sklepieniu nawy głównej nad żyrandolem.

• Pragniemy poinformować, że od 26 sierpnia tego roku pracę duszpasterską w naszej parafii podejmie drugi ks. wikariusz, który jednocześnie będzie katechetą w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Skotnikach. Ks. Piotr Pilch, decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, został skierowany do naszej parafii z parafii w Trzebini–Sierszy.

• Rodzicom tegorocznych bierzmowanych składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę 1500 zł na witraże do naszego kościoła, a Panu Tomaszowi Syrkowi za zdjęcia z uroczystości bierzmowania.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

 

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Marianna Szczypczyk, lat 82. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”.