28. Niedziela Zwykła, 13.10.2024 r.

• W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 24. Dzień Papieski. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na stypendia dla zdolnej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin, w ramach „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Puszka wystawiona jest przy głównym wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
  • Dzisiaj też we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych.
  • W poniedziałek o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego rozważania Pisma św.
  • We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • W czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty.
  • Przyjmujemy na wypominki za zmarłych przed lub po Mszach św. w zakrystii oraz w kancelarii, w godzinach urzędowania. Ofiarowane Msze św., modlitwa i uzyskane przez nas odpusty niosą skuteczną pomoc w osiągnięciu przez naszych zmarłych pełni szczęścia wiecznego. Za zmarłych wypominanych będziemy się modlić podczas nieszporów z procesją na cmentarz w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15.00, przed Mszami św. w Dzień Zaduszny, w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych, odprawianych  w niedziele o godz. 17.30. Modlimy się też za nich przed Mszą św. niedzielną o godz. 11.30, a w Dzień Zaduszny, 2 listopada o godz. 18.00  zostanie za nich odprawiona wspólna Msza św. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku na przełączce kościoła  oraz w zakrystii.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, odprawiane przez cały miesiąc o godz. 17.30.
  • Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości oraz wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym na parkingu za kościołem  w  czwartek, 17 października o godzinie 13,15. Badania szczególnie zalecane po przejściu Covid 19. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Szczegóły na plakcie w gablocie przed kościołem.