26. Niedziela Zwykła, 29.09.2024 r.

• W poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; o godz. 17.30 – rozpoczęcie nabożeństw różańcowych które będą one odprawiane przez cały miesiąc, o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych tym bardziej, że patronką naszej parafii jest Matka Boża Różańcowa. Będziemy się modlić za Ojczyznę, Ojca św., za parafię, nasze rodziny, dzieci i młodzież, za misje, chorych i cierpiących, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Udziela się odpustu zupełnego za odmówienie przynajmniej pięciu dziesiątków w kościele, w rodzinie lub w społeczności zakonnej.
  • We wtorek też o godz. 18.30, w kościele odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 7, przygotowujących się do bierzmowania.
  • W środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  • W czwartek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 – Godzina Święta. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu.
  • W piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i pierwszy piątek miesiąca; od godz. 17.00 – spowiedź św. pierwszopiątkowa.
  • W sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i pierwsza sobota miesiąca; po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający prowadzony przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W sobotę też od godz. 9.00 – wyjazd do chorych z Najśw. Sakramentem.
  • W przyszłą niedzielę, zgodnie z tradycją, będziemy obchodzić święto patronalne naszej parafii, czyli odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian, a szczególnie dzieci w strojach krakowskich, komunijnych, młodzież, wszystkie grupy działające przy naszej parafii. Jest to również okazja do uzyskania odpustu zupełnego, dla żyjących w stanie łaski uświęcającej.
  • Bóg zapłać za ofiary na powodzian złożone w ostatnią niedzielę. Zebraliśmy 10 263 zł.
  • Misja „Kana” zaprasza małżeństwa na spotkania, których celem będzie pogłębienie wzajemnego zrozumienia oraz relacji współmałżonków. Spotkania odbywać się będą od października do czerwca jeden raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Parafii św. Jana Kantego przy ul. Jabłonkowskiej 18 w Krakowie, w dniu 13 października, w niedzielę o godz. 18.00. Więcej informacji o projekcie „KANA” można uzyskać na stronie www: https://kana.chemin-neuf.pl/parcours-cana/cana-couples/cana-welcome/
  • W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Zbigniew Grabowski, lat 70. Pomódlmy się o Jego wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”.