22. Niedziela Zwykła, 1.09.2024 r.

• Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszach św. będzie wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.
  • Jutro o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy na nią dzieci, rodziców i nauczycieli. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  • We wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W czwartek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 – Godzina święta. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu, prowadzonej przez Grupę Modlitewną.
  • W piątek od godz. 17.00 – spowiedź św. pierwszopiątkowa.
  • W sobotę po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Dzieci zapraszamy w niedziele na Msze św. o godz. 10.00.
  • Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna w czwartki od 8.00 do 9.00 oraz od 17.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 9.00.
  • W niedzielę, 8 września od godz. 10.30 do 18.00 u Misjonarzy Kombonianów w Krakowie przy ul. Skośnej 4 odbędzie się Piknik Misyjny, w którym przewidziane są liczne atrakcje dla całych rodzin. Środki zebrane podczas pikniku będą przeznaczone na wsparcie misjonarzy posługujących w Afryce i Ameryce Południowej. Szczegóły na plakatach, na stronie internetowej TwojaMisja pl oraz u osób rozdających ulotki przy wyjściach z kościoła.
  • Jest już nowa księga intencji na 2025 r. Większą ilość intencji prosimy zamawiać w kancelarii parafialnej. Poza Mszami indywidualnymi można zamawiać Msze św. wspólne, odprawiane w pierwsze i trzecie niedziele miesiąca o godz. 11.30. Ofiary z Mszy św. wspólnych są przekazywane do Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
  • Na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce „Komunikaty” zostały umieszczone Standardy Ochrony Małoletnich w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Krakowie – Skotnikach w wersji pełnej i skróconej. Są też dostępne w wersji papierowej w kancelarii parafialnej i w zakrystii, zgodnie z Ustawą Państwową o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
  • Uczniom, rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy wielu osiągnięć, radości ze zdobywania wiedzy i umiejętności oraz wspaniałych ocen, a wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły – dobrego zdrowia, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy.