Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6.01.2019r.

• Dzisiaj – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) i pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. będzie poświęcenie kredy, kadzidła i mirry. Składka będzie przeznaczona na misje.

• Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się na plebanii spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej, Róż Różańcowych, Grupy Modlitewnej i Koła Przyjaciół Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy.

• Rada Dzielnicy VIII Dębniki informuje, że Prezydent Miasta Krakowa wydłużył termin składania wniosków do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa. Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 kwietnia 2019 r.

 

• W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Helena Hoborowicz, lat 89 oraz Ignacy Zaczyński, lat 81. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

 

4. Niedziela Adwentu, 23.12.2018r.

• Jutro - Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. O godz. 6.45 - ostatnie tegoroczne Roraty. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o północy, czyli Pasterkę. Składka z Pasterki, zgodnie z decyzją naszego ks. arcybiskupa, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Według Przykazań Kościelnych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wigilię jest zalecana, a nie nakazana.

• We wtorek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.

• W środę, w drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. również będą odprawiane w porządku niedzielnym. W drugi dzień Świąt składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• W czwartek – święto św. Jana, apostoła.

• W piątek – święto świętych Młodzianków, męczenników.

• W przyszłą niedzielę – święto św. Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa.

• Przeżyjmy te Święta w radości, wzajemnej życzliwości i pokoju, pojednani z Bogiem i bliźnimi. Niech opłatek, którym się łamiemy będzie znakiem miłości, którą powinniśmy się dzielić z bliźnimi jak chlebem.

• Zaraz po Świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablotce przed kościołem oraz znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej. Ponadto zostaną rozniesione przez ministrantów kartki z zawiadomieniem o przybliżonej godzinie kolędy. Parafian z oś. Zielona Polana przy ul. Bunscha prosimy o podanie numeru mieszkania, w których mogą przyjąć kolędę w dniu 28 stycznia, od godz. 16.00 – w bloku 20 oraz w dniu 29 stycznia, od godz. 16.00 – w blokach 24 i 26. Lista do wpisu będzie dostępna po Nowym Roku, na portierni przed blokami. Natomiast mieszkańców bloków przy ul. Federowicza, którzy pragną przyjąć kolędę w dniu 30 stycznia, od godz. 16.00 – nr 1, 3, 7 i 9 oraz w dniu 31 stycznia od godz. 16.00 – nr 27, 29, 33 i 35, prosimy o zapisywanie się na nią w zakrystii przed lub po Mszach św. Prosimy, aby podczas kolędy była - w miarę możliwości - obecna cała rodzina, na stole był krzyż, zapalone świece oraz woda święcona, którą można zabrać z zakrystii, a po Świętach - z pojemnika przy głównym wyjściu z kościoła.

• Nasza schola parafialna będzie kolędować z szopką i gwiazdą od 26 do 30 grudnia, odwiedzając domy parafian.

 

• Pod chórem, u Sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii, są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki i sianko na stół wigilijny.

• Dziękujemy za zakupione artykuły dla Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej w Krakowie, właścicielom sklepów za udostępnione miejsce oraz Grupie Młodzieży Studiującej i Pracującej za zorganizowanie całej akcji. Dziękujemy Grupie „Młodzi Duchem” za przygotowanie szlachetnych paczek dla potrzebujących oraz młodzieży z Grupy Apostolskiej za przygotowanie podarunków dla chorych z naszej parafii i za odwiedzenie ich w dniu wczorajszym z życzeniami od nas wszystkich. Za wszystkie wyświadczone dobro niech Boże Dziecię Wam błogosławi.

• Siostrze Apolonii serdecznie dziękujemy za wykonanie szopki i świątecznej dekoracji kościoła oraz za pomoc Panu Kazimierzowi Serwatce.

• Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Chorwacji. Szczegółowe informacje i zapisy – u ks. Piotra.

• W dniu 27 grudnia – kancelaria nieczynna oraz, ze względu na kolędę, kancelaria przez cały styczeń, w czwartki po południu – nieczynna.

 

• Komunikat V Komisariatu w Krakowie: Mając na uwadze zbliżający się okres świąteczny i związany z tym zwiększony ruch mieszkańców oraz analizę zjawisk przestępczych w analogicznym okresie lat poprzednich należy przyjąć, że może nasilić się zjawisko kradzieży z włamaniem do mieszkań. W związku z tym Komisariat Policji V w Krakowie podejmuje stosowne działania prewencyjne i operacyjno – rozpoznawcze w celu eliminacji tego negatywnego zjawiska. Jednocześnie zwraca się z prośbą do mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi zarówno na minie własne, jak i okolicę mieszkań swoich sąsiadów i reagowanie na sytuacje, w których słyszą włączony alarm, widzą obce, podejrzanie zachowujące się osoby lub zaparkowane samochody, których kierowcy lub pasażerowie obserwują rejon domów i informowanie policji o wszystkich takich sytuacjach, co bez wątpienia podniesie poziom bezpieczeństwa na terenie naszej dzielnicy.

 

• Życzenia naszego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego: Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam, Drodzy Archidiecezjanie, abyście na wzór pasterzy z betlejemskich mogli w te Święte Dni przeżywać wiele prawdziwych duchowych radości; abyście wielbili Boga, który nas do końca umiłował, dając nam Swego Jednorodzonego Syna, zrodzonego z Maryi Dziewicy; abyście obdarzeni przez Pana łaską wewnętrznego pokoju, przekazywali go innym – swoim najbliższym, krewnym i znajomym.

 

Więcej artykułów…