Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 16.04.2017r.

 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego przeżycia tych Świąt w naszej wspólnocie parafialnej, a szczególnie Siostrze Apolonii za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i całodniowe czuwanie w kościele w piątek i w sobotę, Siostrze Michaeli za prowadzenie w piątki Dróg Krzyżowych dla dzieci oraz ministrantom i lektorom za posługi liturgiczne podczas Triduum Paschalnego, Panom z Rady Parafialnej czytającym Pasję, studentom i Grupie Młodzi duchem, prowadzącym Drogę Krzyżową w Wielki Piątek, harcerzom ze Szczepu Ruczaj trzymającym straż przy Grobie w Wielką Sobotę. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego grobu, za baranki wielkanocne i zaangażowanie w akcję pomocy dla Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej. Dziękujemy studentom naszej parafii za jej zorganizowanie i przeprowadzenie. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Niech Pan obficie wynagrodzi każdy włożony trud.

 Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Decyzją naszego ordynariusza, składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 W środę na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z klas III gimnazjum naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy, aby kandydaci i ich świadkowie byli w kościele już o 17.45. Możliwość skorzystania ze spowiedzi przez nich i świadków będzie we wtorek, od godz. 17.30. Ci, którzy nie odebrali kartek dopuszczających do bierzmowania, proszeni są o zgłaszanie się po ich odbiór do zakrystii po Mszach św.

 Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach w Polsce zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

 

 

 Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy z okazji tych Świąt: Niech zmartwychwstały Chrystus obdarza zdrowiem, radością i siłą do podejmowania codziennych wyzwań, a światło wielkanocnego poranka niech opromienia rodziny, domy i miejsca pracy, aby stawały się miejscami prawdziwie chrześcijańskiego życia.

Niedziela Palmowa, 9.04.2017r.

• Dzisiejsza szósta i zarazem ostatnia niedziela Wielkiego Postu, zwana „Palmową”, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 17.00 – ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• W poniedziałek, wtorek i środę – spowiedź św. przed Świętami od godz. 6.30 do 7.30 oraz po południu od 16.30 do 19.00 z przerwą na Mszę św.

• Czwartek, piątek i sobota, to tzw. Triduum Paschalne.

• W Wielki Czwartek o godz. 18.00 - uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. porannej.

• W Wielki Piątek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych. O godz. 18.00 - liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 - Droga Krzyżowa. Za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

• W Wielką Sobotę - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. Nie ma Mszy św. porannej. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 16.00. O godz. 18.00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej, na którą prosimy zabrać świece.

• W Wielki Piątek - adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieci ze szkoły podstawowej; od 11.00 do 12.00 - dla klas I do III, a od 12.00 do 13.00 - dla klas IV do VI.

• Zachęcamy wszystkich parafian do osobistej adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i grobie. Niech będzie ona wynagrodzeniem za własne grzechy oraz gorącą prośbą o łaski Boże potrzebne w codziennym życiu, a szczególnie o łaskę wiecznego zbawienia.

• Ze względu na Triduum Paschalne, kancelaria w przyszłym tygodniu – nieczynna.

• W przyszłą niedzielę - Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 6.30 - procesja rezurekcyjna i Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Składka będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe przy naszym kościele, a szczególnie na jego malowanie.

• W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki, znajdującej się przy głównym wyjściu z kościoła.

• Pod chórem u Sióstr pracujących w naszej parafii są do nabycia kartki świąteczne, natomiast w zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Dochód z nich jest przeznaczony na działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej, wspierającą dzieci z najuboższych rodzin naszej archidiecezji. Niech nie zabraknie tego gestu naszej solidarności z najbiedniejszymi.

• To już ostatni tydzień naszej parafialnej akcji pomocy dzieciom z Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej w Krakowie. Dary w sklepach można składać do środy. W Wielką Sobotę natomiast będzie można jeszcze złożyć dary w czasie poświęcenia pokarmów.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Zofia Równiatka, lat 75. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

 

 

Więcej artykułów…