25. Niedziela Zwykła, 23.09.2018r.

• W tą niedzielę po Mszach św. nasza schola parafialna będzie zbierać do puszek datki na dofinansowanie nowych strojów liturgicznych dla starszych scholistek. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

• W czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

• W piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; o godz. 19.00 – spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; o godz. 10.30 – zbiórka ministrantów.

• W przyszłą niedzielę, 30 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Na Mszy św. zostaną dla nich poświęcone i uroczyście przekazane różańce, a po Mszy św. odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców.

• W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się przed kościołem kwesta Stowarzyszenia Dobroczynnego „Dobrosław” na rzecz chorej 13-letniej Karolinki, która cierpi na ciężkie zaburzenia neurologiczne, nie chodzi, nie mówi, a dzieckiem opiekuje się tylko babcia.

• Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie grupy Młodzi duchem, które odbędzie się w przyszły poniedziałek, 1 października o godz. 19.00 na plebanii.

• W ostatnim czasie został wyczyszczony, zaimpregnowany i pomalowany krzyż misyjny przed kościołem oraz zostało zasadzonych 140 sztuk runianki za kościołem od strony południowej.

• Siostrze Przełożonej Michaeli z okazji zbliżających się Imienin życzymy zdrowia, wielu radości i wszelkich łask Bożych w służbie Bogu, wspólnocie zakonnej, nasze parafii i w życiu osobistym. Szczęść Boże!

• W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Maria Rudek, lat 64 oraz Dorota Kij, lat 48. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

24. Niedziela Zwykła, 16.09.2018r.

• Dzisiaj o godz. 16.30 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

• W poniedziałek, zapraszamy na spotkanie grupy Młodzi duchem tych, którzy już uczestniczyli w spotkaniach tej grupy oraz wszystkich chętnych.

• We wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

• W środę po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej na plebanii odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych, Grupy modlitewnej i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

• W czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasana i Towarzyszy.

• W piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; o godz. 19.00 – spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy; o godz. 10.30 – zbiórka ministrantów i lektorów.

• W przyszłą niedzielę po Mszach św. nasza schola parafialna będzie zbierać do puszek datki na dofinansowanie nowych strojów liturgicznych dla starszych scholistek. Już dzisiaj dziękujemy za każdą ofiarę.

• Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza zainteresowanych do udziału w konsultacjach społecznych, poświęconych zagospodarowaniu parku skotnickiego (przy pętli autobusowej). Spotkanie odbędzie się w środę, 19 września o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 66 w Skotnikach.

• W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Aniela Kosińska, lat 86, Helena Florczyk, lat 90, Stanisław Ryba, lat 95 oraz Krzysztof Guszkiewicz, lat 50. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek...”.

Więcej artykułów…