13. Niedziela Zwykła, 30.06.2019r.

• W środę – święto św. Tomasza, Apostoła.

• W czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie i pierwszy czwartek miesiąca; od godz. 17.00 – Godzina święta przed pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu, prowadzonej przez Grupę modlitewną.

• W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 – spowiedź św., a o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe

• W sobotę – wspomnienie błog. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W ostatnim tygodniu zostały zamontowane nowe witraże w oknach na przewiązce kościoła, przedstawiające symbolicznie 7 darów Ducha Świętego.

• Kancelaria w lipcu i sierpniu w czwartki rano – nieczynna. W razie konieczności załatwienia spraw kancelaryjnych, prosimy o kontakt z księdzem w zakrystii po Mszach św. wieczornych.

• Msza św. przed pielgrzymkę do Chorwacji - Medjugorie zostanie odprawiona 6 lipca o godz. 12.30. Po Mszy św. będzie pakowanie bagaży i wyjazd o godz. 13.30.

12. Niedziela Zwykła, 23.06.2019r.

• Zapraszamy na procesje Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała, odbywających się po Mszach św. wieczornych.

• W poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała.

• W piątek – uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W sobotę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień Imienin naszych ks. wikariuszy. Z tej okazji już dzisiaj życzymy im zdrowia, wielu radości i wszelkich łask Bożych na każdy dzień życia, a szczególnie w posłudze kapłańskiej. Szczęść Boże!

• Pragniemy poinformować, że nasz neoprezbiter ks. Dominik Kowynia został skierowany przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, ordynariusza Archidiecezji Krakowskiej, do pracy duszpasterskiej, jako wikariusz, do Parafii św. Brata Alberta w Nowym Targu-Niwie. Życzymy mu wszelkich łask Bożych w pracy duszpasterskiej, katechetycznej i w życiu osobistym.

• W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Adam Ptak, lat 39 oraz śp. Józefa Pawlik, lat 77. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

Więcej artykułów…