3. Niedziela Zwykła, 26.01.2020r.

• We wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

• W piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

• W sobotę, pierwszą miesiąca, po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W sobotę też, od godz. 9.00 – odwiedziny chorych z Najśw. Sakramentem. Chorych, którzy nie są jeszcze zgłoszeni prosimy zapisać w zakrystii.

• W przyszłą niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Po Każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

• W przyszłą też niedzielę po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej.

• Już dziś zapraszamy na spotkanie grupy „Młodzi Duchem”, które odbędzie się w poniedziałek, 3 lutego o godz. 19.00 na plebanii.

• Zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcia, rozmowy, poczęstunki i złożone ofiary. Przepraszamy za niezgodny z zapowiedzią przebieg kolędy. Zgodnie z dekretem naszego biskupa z ofiar kolędowych ¼ przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji, z których utrzymywane są ośrodki pomocy społecznej oraz kuchnie dla bezdomnych i ubogich rodzin. Część z ofiar jest przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Seminarium Duchownego, Bratnią Pomoc dla księży chorych i w podeszłym wieku, intencje dla polskich misjonarzy oraz fundusz dekanalny. Dziękujemy także za ofiary złożone dla ministrantów i lektorów.

• Druga rata na pielgrzymkę do Włoch wynosi 550 zł. Dzisiaj można dokonać wpłaty w zakrystii u ks. Piotra.

• Parafialny Klub Seniora z Ruczaju będzie po Mszach św. przy kościele rozprowadzał płyty z kolędami trzech tenorów. Dobrowolne ofiary z nich zostaną przeznaczone na pomoc dla seniorów, potrzebujących, chorych i samotnych.

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza najstarsza parafianka śp. Magdalena Pstuś, lat 98. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

2. Niedziela Zwykła, 19.01.2020r.

• W tą niedzielę nasza schola parafialna zaprasza do kościoła na godz. 17.00 na wspólne kolędowanie.

• We wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

• W piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

• W sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Pragi w dniach 6 i 7 czerwca. W planie zwiedzanie katedry św. Wita, Hradczany oraz rejs statkiem po Wełtawie i wiele innych atrakcji. Zapisy już w tą niedzielę, w zakrystii.

• Druga rata na pielgrzymkę do Włoch wynosi 550 zł. Za tydzień w niedzielę, 26. 01 można dokonać wpłaty w zakrystii u ks. Piotra.

• Na stoliku z prasą i przy bocznych wyjściach z kościoła znajdują się ulotki policji, zawierające ostrzeżenie przed oszustami, wyłudzającymi pieniądze od starszych ludzi.

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Magdalena Juszczyk, lat 93. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

Więcej artykułów…