25. Niedziela Zwykła, 20.09.2020r.

• W poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

• We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele próba dla przyjmujących sakrament bierzmowania.

• W środę – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

• W piątek, 25 września, na Mszy św. o godz. 18.00, ks. bp. Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z ubiegłorocznych klas VIII. Młodzież i świadków prosimy, aby byli w kościele już o 17.40. Przypominamy o konieczności posiadania maseczek przez wszystkich uczestników uroczystości. Spowiedź św. dla kandydatów i świadków będzie w czwartek, od godz. 17.00.

• Spotkanie dla dzieci z klas trzecich komunijnych i ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę, 27 września, w kościele po Mszy św. o godz. 10.00. Na tej Mszy św. będzie poświęcenie różańców i wręczenie ich dzieciom komunijnym.

• Stowarzyszenie „Dobrosław” składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone podczas kwesty w ostatnią niedzielę na leczenie ciężko chorej Milenki. Zebrano 1612 zł.

• Pielgrzymki do Pragi - planowana na październik i do Lichenia - planowana na listopad zostają odwołane. W obecnej sytuacji nie możemy pielgrzymować w takich grupach jak do tej pory. Pielgrzymki te zostaną zorganizowane w przyszłym roku.

• W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Zofia Jurgała, lat 91 ora śp. Krystyna Hajtek, lat 89. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

24. Niedziela Zwykła, 13.09.2020r.

• Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się przed kościołem kwesta Stowarzyszenia „Dobrosław” na pomoc w kosztownym leczeniu Milenki, która cierpi na nowotwór kości miednicy. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

• W poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

• We wtorek – wspomnienie NMP. Bolesnej.

• W środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

• W piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

• W przyszłą sobotę o godz. 9.15 odbędzie się spotkanie dla byłych klas 8 w ramach przygotowania do bierzmowania. Uczniowie proszeni są o przyniesienie zaległych rzeczy, to jest: indeksu, notatki dotyczącej wyboru imienia oraz - jeśli ktoś został ochrzczony poza naszą parafią - zaświadczenia o chrzcie św.

• W przyszłą niedzielę – składka inwestycyjna.

• Fundacja „Orla Straż” składa serdeczne podziękowanie za złożone w ostatnią niedzielę ofiary na pomoc ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie. Zebrano 4 886 zł i 50 euro, a na konto fundacji wpłynęło jeszcze 690 zł.

• Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę, 19 września o godz. 11.00, w salce na plebani.

• Zapraszamy kandydatów do Służby Liturgicznej Ołtarza na spotkanie w sobotę, 19 września o godz. 11.30, do salki na plebanii.

• Spotkania dla Grupy Apostolskiej rozpoczną się od października.

• Spotkanie dla dzieci z klas trzecich komunijnych i ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 27 września, w kościele, po Mszy św. o godz. 10.00. Na tej Mszy św. będzie poświęcenie różańców i wręczenie ich dzieciom komunijnym.

Więcej artykułów…