1. Niedziela Adwentu, 27.11.2022r.

• Od tej niedzieli rozpoczynamy w całym Kościele Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana i nowy rok kościelny.

• Dzisiaj o godz. 17.30 - nabożeństwo wypominkowe za zmarłych wypominanych w naszym Kościele.

• Od jutra, o godz. 6.45, będziemy odprawiać Msze św. wotywne o NMP, zwane "Roratami". Zapraszamy na nie szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejenia na specjalną planszę oraz będą losować trzy figurki Matki Bożej do zabrania do domu na wieczorną modlitwę. Najpilniej uczęszczający otrzymają na zakończenie specjalne pamiątki. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i ustawiały się przed Mszą św. przy wejściu pod chórem. Będziemy procesyjnie, uroczyście i nastrojowo, przy wygaszonych światłach, wchodzić do kościoła.

• W poniedziałek, 28 listopada o godz. 20.00 w salce na plebanii odbędzie się przygotowanie do kolejnego Wieczoru Uwielbienia, który będzie w piątek, po wieczornej Mszy św. Będzie on poświęcony prorokom, zapowiadającym przyjście Zbawiciela. Serdecznie zapraszamy.

• W środę - święto św. Andrzeja, Apostoła.

• W czwartek, pierwszy miesiąca; od godz. 17.00 - Godzina święta. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu, prowadzonej przez Grupę Modlitewną.

• W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.30 - spowiedź św., a po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo pierwszopiątkowe i kolejny wieczór Uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy.

• Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w zakrystii, a spotkanie Grupy Apostolskiej - o godz. 19.00 w salce na plebanii.

• W sobotę - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; po Mszy św. porannej - Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe z racji pierwszej soboty miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

• Wyjazd do chorych z Panem Jezusem będzie w sobotę od godz. 9.00.

• Dary dla ubogich rodzin: żywność, środki czystości, produkty chemiczne, w ramach akcji "Szlachetna Paczka", można składać w Szkole Podstawowej nr 66 w Skotnikach w terminie od 27 listopada do 3 grudnia.

• W zakrystii u Sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, sianko i piękne tradycyjne kartki świąteczne.

34. Niedziela Zwykła, 20.11.2022r.

• Dzisiejsza 34. Niedziela Zwykła jest uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy ona rok Kościelny.

• W poniedziałek - wspomnienie Ofiarowania NMP.

• W poniedziałek też, 21 listopada na godz.18.30 zapraszamy uczniów klas 8 szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w kościele.

• We wtorek - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

• W czwartek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

• W piątek - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

• Spotkanie dla ministrantów i lektorów oraz kandydatów odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w zakrystii, a spotkanie dla Grupy Apostolskiej o godz. 19.00 w salce na plebanii.

• Przyszła niedziela, to 1. Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok Kościelny; na Mszy św. o godz. 10.00 będzie uroczyste przyjęcie do Służby Liturgicznej nowych ministrantów i lektorów.

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary zebrane w ostatnią niedzielę do puszki na rzecz ubogich, w ramach obchodów Światowego Dnia Ubogich. Zebraliśmy 1175 zl.

Więcej artykułów…