Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20.05.2018r.

• Dzisiaj dzieci z klas IV na Mszy św. o godz. 11.30 przeżywają rocznicę I Komunii Św.

• Dzisiaj też po Mszy św. wieczornej - spotkanie Grupy Studenckiej i Młodzieży Pracującej.

• W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.

• W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; o godz. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

• W piątek po Mszy św. wieczornej - spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

• W sobotę też, o godz. 9.30 - spotkanie ministrantów, na które zapraszamy wszystkich chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu, a o godz. 10.30 – spotkanie scholi. Zapraszamy nowe kandydatki, zwłaszcza z klas III.

• Trwają przyjęcia do klas od I do VII w Katolickiej Szkole Podstawowej w Skawinie. Wybór szkoły podstawowej decyduje o przyszłości edukacyjnej, zawodowej i życiowej dziecka. W szkole tej ważne są zarówno wysokie osiągnięcia dydaktyczne, jak również wychowanie do wartości, w duchu miłości do Boga i Ojczyzny. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły.

Wniebowstąpienie Pańskie, 13.05.2018r.

• Dzisiaj w naszej parafii na Mszach św. o godz. 11.30 i 13.00 dzieci z klas III przystąpią uroczyście do Pierwszej Komunii Świętej. Pragnę szczególnie podziękować Siostrze Przełożonej Michaeli, katechetce w Szkole Podstawowej nr 66, za przygotowanie dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej oraz ks. wikariuszowi Pawłowi za całoroczne katechezy dla dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą. Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy zatroszczyli się o dokładne posprzątanie kościoła i jego uroczysty wystrój oraz za ofiarę 3 tys. złotych na witraż przedstawiający symbolicznie sakrament Eucharystii.

• Dzieci pierwszokumunijne z rodzicami zapraszamy w najbliższym tygodniu na nabożeństwa majowe, o godz. 17.30 oraz na Msze św. o godz. 18.00 w strojach komunijnych, w ramach Białego Tygodnia.

• W poniedziałek – święto św. Macieja, apostoła.

• W środę – święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

• W piątek od godz. 16.30 – spowiedź św. dla dzieci obchodzących Rocznicę Pierwszej Komunii Św. i ich rodzin.

• W piątek też po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii – spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W przyszła niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 11.30 – Rocznica Pierwszej Komunii Św. Bardzo prosimy, aby wierni nie związani z tą rocznicą przyszli na Mszę św. o innej godzinie.

• W przyszła też niedzielę o godz. 19.00 w salce na plebanii – spotkanie studentów i młodzieży pracującej.

• W przyszłą też niedzielę – składka inwestycyjna.

• Miło nam poinformować, że w ostatni wtorek o godz. 9.00 w katedrze na Wawelu, nasz parafianin Dominik Kowynia przyjął święcenia diakonatu. Za rok przyjmie święcenia prezbiteratu i będziemy przeżywać radosne prymicje kapłańskie, pierwsze od początku istnienia naszego kościoła, czyli od ponad 100 lat.

Więcej artykułów…