5. Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2020r.

• W nocy z 28/29 marca przechodzimy na czas letni. Wskazówki zegarów przesuwamy o 1 godz. do przodu.

• Ze względu na epidemię w niedzielę nie będzie Gorzkich Żali, w czwartek, pierwszy miesiąca, nie będzie tradycyjnej Godziny świętej, w piątek nie będzie Dróg Krzyżowych ani spowiedzi pierwszopiątkowej, a w sobotę – Różańca wynagradzającego po Mszy św. porannej ani wyjazdu z Najśw. Sakramentem do chorych.

• W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Nie odbędzie się procesja z palmami i nie będzie poświęcenia palm.

• Aż do odwołania nie będzie też czynna kancelaria parafialna. Pilne sprawy kancelaryjne prosimy zgłaszać do księży po wieczornych Mszach św.

• Ze względu na epidemię został wstrzymany kolportaż „Gościa Niedzielnego”. Istnieje możliwość skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83. Została też zawieszona publikacja „Źródła”.

• Przypominamy, że aż do 11 kwietnia obowiązuje limit obecności na Mszach św. zarówno w tygodniu jak i w niedziele, czyli maksimum 5 osób.

• Zachęcamy do udziału w telewizyjnych transmisjach Mszy świętych. Program można znaleźć miedzy innymi na stronie internetowej: www.msze.info

• Wszystkich parafian ogarniamy naszą kapłańską modlitwą. Niech w tym trudnym czasie Bóg wszystkim hojnie błogosławi.

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Helena Dziedzic, lat 83. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

4. Niedziela Wielkiego Postu, 22.03.2020r.

• W środę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest obchodzony w Kościele, jako Dzień Świętości Życia. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie odnowienie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• W związku z epidemią koronawirusa wszystkie spotkania grup parafialnych, nabożeństwa Gorzkich Żali i Dróg Krzyżowych zostają zawieszone do odwołania. Nie odbędą się też rekolekcje parafialne. Młodzież bierzmowana ma również zawieszone do odwołania spotkania przygotowujące i nie jest zobowiązana obecnie do zbierania podpisów z praktykami religijnymi do indeksów.

• Raty na pielgrzymki do Pragi i Włoch zostają wstrzymane. Pod koniec kwietnia podejmiemy decyzję o przełożeniu tych pielgrzymek na inny termin.

• Wycieczka ministrantów i scholi do Lichenia i Torunia została odwołana.

• Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki, znajdującej się pod chórem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

• Pod chórem można nabyć piękne kartki świąteczne. Dochód będzie przeznaczony dla Fundacji wspierającej dzieci poczęte zagrożone aborcją „Małe Stópki”. Zachęcamy również do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji dzieci nienarodzonych. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się ulotki na ten temat.

• W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas”. Dochód z nich jest przeznaczony dla dzieci z najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji.

• W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Stanisław Maślanka, lat 58. Pomódlmy się o jego wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

Więcej artykułów…