5. Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2020r.

• W nocy z 28/29 marca przechodzimy na czas letni. Wskazówki zegarów przesuwamy o 1 godz. do przodu.

• Ze względu na epidemię w niedzielę nie będzie Gorzkich Żali, w czwartek, pierwszy miesiąca, nie będzie tradycyjnej Godziny świętej, w piątek nie będzie Dróg Krzyżowych ani spowiedzi pierwszopiątkowej, a w sobotę – Różańca wynagradzającego po Mszy św. porannej ani wyjazdu z Najśw. Sakramentem do chorych.

• W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Nie odbędzie się procesja z palmami i nie będzie poświęcenia palm.

• Aż do odwołania nie będzie też czynna kancelaria parafialna. Pilne sprawy kancelaryjne prosimy zgłaszać do księży po wieczornych Mszach św.

• Ze względu na epidemię został wstrzymany kolportaż „Gościa Niedzielnego”. Istnieje możliwość skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83. Została też zawieszona publikacja „Źródła”.

• Przypominamy, że aż do 11 kwietnia obowiązuje limit obecności na Mszach św. zarówno w tygodniu jak i w niedziele, czyli maksimum 5 osób.

• Zachęcamy do udziału w telewizyjnych transmisjach Mszy świętych. Program można znaleźć miedzy innymi na stronie internetowej: www.msze.info

• Wszystkich parafian ogarniamy naszą kapłańską modlitwą. Niech w tym trudnym czasie Bóg wszystkim hojnie błogosławi.

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Helena Dziedzic, lat 83. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

Informacje o Pierwszej Komunii Św. i Bierzmowaniu

W związku z zapytaniami dotyczącymi uroczystości Pierwszej Komunii świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii św. i bierzmowania, które są zaplanowane na kwiecień i maj, informujemy, że ich celebracja będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Ograniczenia wynikające z decyzji organów państwa nie pozwalają na organizację tego typu uroczystości do momentu odwołania stanu epidemii i przywrócenia swobody organizacji wydarzeń zbiorowych przy zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i osobom starszym z rodziny, które są narażone na infekcje wirusowe.

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że terminy uroczystości przewidziane na pierwszą połowę maja winny być przesunięte o co najmniej kilka tygodni. W przypadku terminów późniejszych, jest za wcześnie na udzielenie konkretnej i wiążącej odpowiedzi. Księża proboszczowie, w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, mogą wyznaczyć inną datę uroczystości, biorąc jednak pod uwagę opinie rodziców i rozwój sytuacji epidemicznej w kraju oraz zarządzenia władz państwowych.

Z racji zawieszenia parafialnych spotkań przygotowujących dzieci i rodziców do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej lub jej rocznicy, prosimy rodziców, by intensywniej troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary. Będzie to uzupełnieniem przygotowania szkolnego, które obecnie jest prowadzone w sposób zdalny. Można do tego wykorzystać materiały Wydawnictwa św. Stanisława pt. „Pierwsza Komunia Święta wielkim świętem rodziny" – broszura dla rodziców.

Prosimy także duszpasterzy i katechetów oraz animatorów prowadzących spotkania dla kandydatów do bierzmowania o elektroniczne udostępnianie – w miarę możliwości – materiałów na kolejne spotkania i bieżący kontakt z młodzieżą za pomocą komunikatorów i platform społecznościowych.

Ks. Andrzej Kielian

Katedra Katechetyki

Wydziału Teologicznego UPJPII

Uruchomienie strony internetowej naszej parafii

Z radością informujemy, że udało nam się uruchomić stronę naszej parafii.