Wielkanoc, 21.04.2019r.

 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do chrześcijańskiego przeżycia tych Świąt w naszej wspólnocie parafialnej, a szczególnie Siostrze Apoloni za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za świąteczne przystrojenie kościoła i czuwanie przy Ciemnicy i Grobie; Siostrze Alinie i scholce za prowadzenie śpiewu; Siostrze Michaeli za prowadzenie Dróg Krzyżowych dla dzieci. Dziękujemy: Panu Kazimierzowi Serwatce i ministrantowi Nikodemowi Kornasiowi za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Paniom Halinie i Jadwidze za sprzątanie kościoła; ministrantom i lektorom za piękne asysty; składającym życzenia kapłanom we Wielki Czwartek, harcerzom ze Szczepu „Ruczaj” czuwającym przy Grobie; dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 66 za adorację Pana Jezusa w Ciemnicy; prowadzącym Drogę Krzyżową we Wielki Piątek; niosącym baldachim na procesji i wszystkim parafianom za liczny udział w Triduum Paschalnym i procesji rezurekcyjnej. Niech Bóg wynagrodzi każdy trud potrzebnymi łaskami.

 Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 We wtorek o godz. 18.30 odbędzie się w kościele ostatnie spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Kandydaci proszeni są o zabranie wypełnionych kartek do bierzmowania i przyrzeczeń.

 W środę od godz. 17.00 – spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania.

 W czwartek o godz. 18.00 – uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Prosimy, aby kandydaci i świadkowi byli w kościele przynajmniej 10 min. przed Mszą św.

 W piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 W związku z wyjazdem klas 3 na "Zieloną szkołę", odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych będzie w środę, 8 maja o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie próba ustawienia i posług dla dzieci.

 Zostało 15 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii, w dniach 24.06 - 02.07 br. Koszt 1500 zł i 500 euro. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do ks. Piotra.

Z okazji tych Świąt życzymy:

Niech Zmartwychwstały Chrystus odsunie kamień smutku z naszych serc, obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywi to, co już martwe.

Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie prostą drogą

do wieczności.

Uruchomienie strony internetowej naszej parafii

Z radością informujemy, że udało nam się uruchomić stronę naszej parafii.