Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 173 gości 

Wielkanoc. 17.04.2022r.

 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do chrześcijańskiego przeżycia tych Świąt w naszej wspólnocie parafialnej, a szczególnie: Siostrze Apoloni za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za świąteczne przystrojenie kościoła i czuwanie przy Ciemnicy i Grobie, Księdzu Piotrowi za przygotowanie asysty liturgicznej, Siostrze Alinie i scholi za prowadzenie śpiewu, Panu Kazimierzowi Serwatce za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Paniom Halinie i Jadwidze za sprzątanie kościoła, ministrantom i lektorom za pięknie wykonane posługi, składającym życzenia kapłanom we Wielki Czwartek, harcerzom ze Szczepu „Ruczaj” czuwającym przy Grobie, prowadzącym Drogę Krzyżową we Wielki Piątek, niosącym baldachim na procesji, dzieciom sypiącym kwaiaty i wszystkim parafianom za liczny udział w Triduum Paschalnym i procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Niech każdy trud Bóg wynagrodzi wszystkim potrzebnymi łaskami.

 Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 W piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 

Rozważając wydarzenia związane z realizacją zbawczego dzieła Chrystusa życzymy, aby Zmartwychwstały Pan był Waszą mocą, wsparciem i ostoją w dniach pomyślności i w chwilach doświadczeń, aby każdy dzień życia był opromieniony blaskiem Wielkanocnego Poranka.

Niech prawda o Zmartwychwstaniu Syna Bożego rozświetla wszelkie mroki codzienności, a wiara w nowe życie napełnia Was radością w pełnieniu Jego woli.

Duszpasterze