Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości 

Niedziela Palmowa, 10.04.2022r.

• Dzisiejsza szósta i zarazem ostatnia niedziela Wielkiego Postu, zwana „Palmową”, rozpoczyna w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 17.00 – ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• Harcerze ze Szczepu "Ruczaj" będą w tą niedzielę i w Wielką Sobotę sprzedawać przed kościołem ciasto z własnych wypieków. Uzyskane środki chcą przeznaczyć na zakup sprzętu harcerskiego.

• W poniedziałek, wtorek i w środę – spowiedź św. przed Świętami od godz. 6.30 do 7.30 oraz od 17.30 do 18.30.

• Czwartek, piątek i sobota, to tzw. „Triduum Paschalne”, do którego przeżywania w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich serdecznie zapraszamy. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. porannej. Na adorację zapraszamy szczególnie ministrantów, lektorów, "Młodych Duchem", Grupę studencką i młodzieży pracującej oraz Róże Różańcowe, Grupę Modlitewną i Radę Parafialną.

• W Wielki Piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża, po której nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 będzie ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

• W Wielką Sobotę – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą prosimy zabrać świece.

• Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00, 15.00 i 16.00. Zachęcamy wszystkich do choćby krótkiej, osobistej adoracji Najśw. Sakramentu.

• Ze względu na Triduum Paschalne, kancelaria w przyszłym tygodniu – nieczynna.

• W przyszłą niedzielę, Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 6.30 – procesja rezurekcyjna i Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.

• W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedziele. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• Na stoliku na przewiązce kościoła u Sióstr pracujących w naszej parafii, można jeszcze nabyć tradycyjne, piękne kartki świąteczne, i palmy wielkanocne.

• Jest tam również do zabrania folderek z opisem Wielkiego Tygodnia i grup działających w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Warchał za opracowanie go i wydanie drukiem.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Lublina, Sandomierza i Zamościa w majowy weekend. Koszt to 590 zł. Pieniądze można wpłacać od tej niedzieli do ks. Piotra.

 

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Zofia Trybuś, lat 96. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.