1. Niedziela Adwentu, 28.11.2021r.

• Od tej niedzieli rozpoczynamy w całym Kościele Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana i nowy rok kościelny. Od poniedziałku, o godz. 6.45, będziemy odprawiać Msze św. wotywne o NMP, zwane "Roratami". Zapraszamy na nie szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejenia na specjalną planszę oraz będą losować trzy figurki Matki Bożej do zabrania do domu na wieczorną modlitwę. Najpilniej uczęszczający otrzymają na zakończenie specjalne pamiątki. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i ustawiały się przed Mszą św. przy wejściu pod chórem. Będziemy procesyjnie, uroczyście i nastrojowo, przy wygaszonych światłach, wchodzić do kościoła.

• Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci.

• Dzisiaj też o godz. 17.30 – nabożeństwo wypominkowe za zmarłych, wypominanych w naszym kościele.

• Od tej niedzieli Siostry zakonne pracujące w naszej parafii będą rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz kartki świąteczne.

• W poniedziałek 29 listopada, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla wszystkich klas 8 przygotowujących się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

• We wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła.

• W czwartek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 – „Godzina święta”. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu.

• W piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00. Po nabożeństwie pierwszopiątkowym będzie kolejny „Wieczór uwielbienia”.

• W pierwszy piątek młodzież bierzmowaną zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św.. Przez cały Adwent zapraszamy ją na Msze św. roratnie, na której obecność potwierdzamy w indeksie podpisem księdza.

• W sobotę po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W sobotę też od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem. Chorych prosimy zgłaszać do ks. Pawła.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie młodzieży uczącej się, studiującej i pracującej.

• Bardzo prosimy, aby wchodząc czy wychodząc z kościoła zamykać za sobą drzwi.