Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Niedziela Palmowa, 28.03.2021r.

• Dzisiejsza szósta i zarazem ostatnia niedziela Wielkiego Postu, zwana „Palmową”, rozpoczyna w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 17.00 – ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• W poniedziałek, wtorek i w środę – spowiedź św. przed Świętami od godz. 6.30 do 7.30 oraz od 17.00 do 19.00.

• W Wielki Czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca „Triduum Sacrum”. Po niej nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i indywidualna adoracja do godz. 22.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. porannej. Nie będzie w tym dniu tradycyjnej Godziny świętej przed pierwszym piątkiem miesiąca.

• W Wielki Piątek – indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża, po której nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 będzie ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

• W Wielką Sobotę – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą prosimy zabrać świece.

• Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00, 15.00 i 16.00.

• W przyszłą niedzielę, Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 6.30 – procesja rezurekcyjna i Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, z dodatkową Mszą św. o godz. 13.00.

• W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedziele, również z dodatkową Mszą św. o godz. 13.00. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• Zbiórka ministrantów i lektorów przed Świętami odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00 w kościele.

• Po Mszy św. można jeszcze w zakrystii nabyć tradycyjne baranki wielkanocne „Caritas”. Dochód z nich jest przeznaczony dla dzieci, z najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji.

• Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki, znajdującej się pod chórem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

• Ze względu na zaostrzone pandemiczne rozporządzenia rządowe, bardzo prosimy, aby nosić maseczki, utrzymywać dystans i używać przed wejściem do kościoła płynu dezynfekującego. W Mszach św., nabożeństwach i święceniu pokarmów można uczestniczyć na zewnątrz kościoła, gdzie jest zainstalowane nagłośnienie.

• W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Janina Krzak, lat 65. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.