Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Uroczystość Wszystkich Świętych, 1.11.2020r.

• Dzisiaj o godz. 15.00 zostaną odprawione uroczyste nieszpory za zmarłych z wypominkami. Ze względu na obecny stan epidemiczny nie odbędzie się procesja na cmentarz. Wypominki za zmarłych odbędą się w kościele.

• W poniedziałek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. O godz. 9.00 zostanie odprawiona wspólna Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Za zmarłych wypominanych będziemy się też modlić przed każdą Mszą św.

• Pamiętajmy w tych dniach o naszych zmarłych przede wszystkim przez uczestnictwo w Mszach św. i przez modlitwę, ofiarowaną za nich. Tylko w ten sposób możemy skutecznie pomóc im w osiągnięciu pełni szczęścia wiecznego.

• Za zmarłych możemy też ofiarować odpust zupełny lub cząstkowy, czyli całkowite lub częściowe darowanie im kar czyśćcowych. Odpust można uzyskać jeden raz w ciągu dnia. Aby go uzyskać trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zgodnie z prawem kościelnym, wierni mogą uzyskać odpust zupełny w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, nawiedzając kościół i odmawiając "Ojcze nasz" i krótką, dowolną modlitwę według intencji Ojca św. Można go również uzyskać nawiedzając cmentarz i ofiarując krótką modlitwę za zmarłych. Do końca listopada można uzyskać odpust zupełny.

• Przyjmujemy na wypominki za zmarłych przed lub po Mszach św. w zakrystii.

• W środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

• W czwartek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 – Godzina Święta przed pierwszym piątkiem. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu, prowadzonej przez Grupę Modlitewną.

• W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.30 – spowiedź św.

• W sobotę, po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający z racji pierwszej soboty miesiąca.

• W przyszłą niedzielę, o godz. 17.30 – wypominki za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

• Ze względu na gwałtowne nasilenie epidemii, władze państwowe zarządziły zamknięcie wszystkich cmentarzy od 31 października do 2 listopada.

• Z tego też względu, kancelaria parafialna będzie nieczynna, aż do odwołania. Pilne sprawy kancelaryjne prosimy zgłaszać do księży w zakrystii po wieczornej Mszy św.

• Bardzo prosimy, aby wyrzucając stare znicze do kontenera na odpady zwrócić uwagę na to, czy nie pali się jeszcze wkład. Przez taką nieuwagę może dojść do zapalenia całego kontenera, co już się niestety zdarzało. Taki pożar jest bardzo trudny do ugaszenia i dochodzi do zniszczenia kontenera, za co parafia musi zapłacić odszkodowanie.