5. Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2020r.

• W nocy z 28/29 marca przechodzimy na czas letni. Wskazówki zegarów przesuwamy o 1 godz. do przodu.

• Ze względu na epidemię w niedzielę nie będzie Gorzkich Żali, w czwartek, pierwszy miesiąca, nie będzie tradycyjnej Godziny świętej, w piątek nie będzie Dróg Krzyżowych ani spowiedzi pierwszopiątkowej, a w sobotę – Różańca wynagradzającego po Mszy św. porannej ani wyjazdu z Najśw. Sakramentem do chorych.

• W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Nie odbędzie się procesja z palmami i nie będzie poświęcenia palm.

• Aż do odwołania nie będzie też czynna kancelaria parafialna. Pilne sprawy kancelaryjne prosimy zgłaszać do księży po wieczornych Mszach św.

• Ze względu na epidemię został wstrzymany kolportaż „Gościa Niedzielnego”. Istnieje możliwość skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83. Została też zawieszona publikacja „Źródła”.

• Przypominamy, że aż do 11 kwietnia obowiązuje limit obecności na Mszach św. zarówno w tygodniu jak i w niedziele, czyli maksimum 5 osób.

• Zachęcamy do udziału w telewizyjnych transmisjach Mszy świętych. Program można znaleźć miedzy innymi na stronie internetowej: www.msze.info

• Wszystkich parafian ogarniamy naszą kapłańską modlitwą. Niech w tym trudnym czasie Bóg wszystkim hojnie błogosławi.

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Helena Dziedzic, lat 83. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.