Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

32. Niedziela Zwykła, 10.11.2019r.

• Dzisiaj o godz. 17.30 – nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.

• Jutro – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i Narodowe Święto Niepodległości.

• We wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

• W środę – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

• W przyszłą niedzielę – składka inwestycyjna; a po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie studentów i młodzieży pracującej.

• W przyszłą niedzielę, harcerze ze Szczepu „Ruczaj”, będą po Mszach św. przed kościołem sprzedawać ciasto domowego wypieku. Dochód ze sprzedaży pragną przeznaczyć na zakup materiałów harcerskich i dofinansowanie obozów zimowych.

• Bardzo prosimy, aby wyrzucając znicze do kontenera zwrócić uwagę na to, czy nie pali się jeszcze wkład. W ostatnią niedzielę przez taką nieuwagę znowu doszło na cmentarzu do zapalenia kontenera z odpadami. Za każde zniszczenie kontenera parafia musi płacić odszkodowanie.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

• W niedzielę 17 listopada br. po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. W jego ramach odbędą się w Krakowie trzy ważne wydarzenia: Namiot Spotkań na Małym Rynku, działający od 14 do 17 listopada, od godz. 9.00 do 19.00; rekolekcje w bazylice Mariackiej od 14 do 17 listopada o godz. 18.30 oraz Modlitewne Jerycho, czyli nieustanna adoracja Najśw. Sakramentu w kościele św. Barbary, od 13 do 16 listopada. Jednocześnie arcybiskup Marek Jędraszewski zarządza, aby w ramach Trzeciego Światowego Dnia Ubogich, aby w niedzielę 17 listopada, w całej archidiecezji przeprowadzić we wszystkich kościołach zbiórkę do skarbon dla ubogich.