Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

30. Niedziela Zwykła, 27.10.2019r.

• W tą niedzielę gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Adopcji Miłości, gdzie celem jest wsparcie najuboższych dzieci, z krajów Trzeciego Świata, w ich edukacji.

• Dzisiaj też po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie studentów i młodzieży pracującej. Serdecznie zapraszamy!

• W poniedziałek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

• W dniach 28 i 29 października odbędą się spotkania do bierzmowania - w poniedziałek dla klas VII, a we wtorek dla klas VIII. Rodziców prosimy o sprawdzenie w indeksach obecności ich dzieci na nabożeństwach różańcowych, natomiast młodzież prosimy o udział w Różańcu w kościele, a nie na zewnątrz kościoła.

• W czwartek od godz. 17.00 – spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich świętych i pierwszym piątkiem miesiąca; o godz. 17.30 – ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe. Dzieci, zbierające obrazki różańcowe prosimy, aby przyniosły i złożyły u Siostry Michaeli podpisane plansze już we wtorek po nabożeństwie różańcowym, a w środę zostaną im wręczone nagrody - pamiątki za udział w tegorocznym Różańcu.

• W czwartek po południu i w sobotę – kancelaria nieczynna.

• W piątek – uroczystość Wszystkich świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, łącznie z wieczorną Mszą św. we czwartek; o godz. 15.00 zostaną odprawione uroczyste nieszpory za zmarłych z procesją na cmentarz i wypominkami. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W sobotę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. O godz. 7.00 zostanie odprawiona wspólna Msza św. za zmarłych wypominanych w naszej parafii. Za zmarłych wypominanych będziemy się też modlić przed każdą Mszą św.; po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe, z racji pierwszej soboty miesiąca.

• W sobotę też wyjazd do chorych z Panem Jezusem od godz. 10.00. Chętnych, którzy jeszcze nie są zgłoszeni, prosimy zgłosić do księdza Pawła.

• Pamiętajmy w tych dniach o naszych zmarłych nie tylko przez zadbanie o groby, ale przede wszystkim przez uczestnictwo w Mszach św. i przez modlitwę, ofiarowaną za nich. Przez to bowiem możemy skutecznie pomóc im w osiągnięciu pełni szczęścia wiecznego.

• Za naszych zmarłych możemy też ofiarować odpust zupełny lub cząstkowy, czyli całkowite lub częściowe darowanie im kar czyśćcowych. Odpust można uzyskać jeden raz w ciągu dnia. Aby go uzyskać trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zgodnie z prawem kościelnym, wierni mogą uzyskać odpust zupełny w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, nawiedzając kościół i odmawiając "Ojcze nasz" i krótką, dowolną modlitwę według intencji Ojca św. Można go również uzyskać nawiedzając cmentarz i ofiarując krótką modlitwę za zmarłych. Od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, a w inne dni roku - cząstkowy.

• Przyjmujemy na wypominki za zmarłych przed lub po Mszach św. w zakrystii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku z prasą katolicką oraz w zakrystii.

• Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie „Młodych Duchem”, które odbędzie się w pierwszy poniedziałek miesiąca, to jest 4 listopada.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

• W ostatnim czasie odeszły od nas do wieczności: Barbara Cieślik, Ewa Jasionowska oraz Emilia Bawoł Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek ...”.