Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

26. Niedziela Zwykła, 29.09.2019r.

• Dzisiaj gościmy w naszej parafii misjonarza, pracującego na misjach w Boliwii, ks. Marcina. Po Mszy św. przy wyjściach z kościoła będą zbierane ofiary na misje, prowadzone w tym kraju przez polskich misjonarzy. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

• Dzisiaj obchodzi swoje Imieniny Siostra Przełożona Michaela. Z tej okazji życzymy Jej zdrowia, wielu radości, dużo sił w pracy katechetycznej i wszelkich łask Bożych w życiu zakonnym. Szczęść Boże!

• W poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

• We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

• We wtorek też, 1 października o godz. 17.30 - rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych tym bardziej, że patronką naszej parafii jest Matka Boża Różańcowa. Będziemy się modlić za Ojczyznę, Ojca św., za parafię, nasze rodziny, dzieci i młodzież, za misje, chorych i cierpiących, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Udziela się odpustu zupełnego za odmówienie przynajmniej pięciu dziesiątków w kościele, w rodzinie lub w społeczności zakonnej. Po Nabożeństwach dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejenia na specjalne plansze. Najlepiej uczęszczające, po zakończeniu wszystkich nabożeństw, otrzymają piękne pamiątki.

• Rozdanie i poświęcenie różańców dla dzieci z klas 3, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., będzie 1 października, na Mszy św. o godz. 18.00.

• W środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

• W czwartek, pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 – Godzina święta. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu.

• W piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 17.00 – spowiedź św. a godz. 19.00 – spotkanie Grupy Apostolskiej. Zapraszamy młodzież z klas VIII i ze szkół ponadpodstawowych.

• W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św. bierzmowanych z klasy VII i VIII. Młodzież przynosi na tę Mszę św. swoje deklaracje dotyczące bierzmowania, które należy złożyć do koszyczka przed ołtarzem.

• W sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po Mszy św. o godz. 7.00 – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe, z racji pierwszej soboty miesiąca a od godz. 9.00 wyjazd do chorych z Panem Jezusem. Chętnych, którzy nie są jeszcze zgłoszeni, prosimy zgłaszać do księdza Pawła.

• W sobotę też o godz. 9.30 – próba scholi a o godz. 11.00 – spotkanie ministrantów i lektorów.

• W przyszłą niedzielę, zgodnie z tradycją, będziemy obchodzić święto patronalne naszej parafii, czyli odpust parafialny. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. kanonik Stanisław Sudoł, proboszcz Parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian, a szczególnie dzieci w strojach krakowskich, komunijnych, młodzież, wszystkie grupy działające przy naszej parafii. Jest to również okazja do uzyskania odpustu zupełnego, dla żyjących w stanie łaski uświęcającej. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed odpustem będzie w piątek, od godz. 17.00.

• Wyjątkowo w tym miesiącu spotkanie Młodych Duchem odbędzie się w drugi poniedziałek października, to jest 14 października.

• Rodzinom: Pstusiów, Raciborów i Janasów dziękujemy za wykoszenie trawy przed kościołem, plebanią i przy parkingu a Panu Kazimierzowi Serwatce – za wyplewienie runianki przy kościele.

• Rada i Zarząd Dzielnicy VIII Dębniki zaprasza wszystkich mieszkańców Dzielnicy VIII Dębniki do wzięcia udziału w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa. Głosowanie trwa od 28 września do 7 października 2019 r. Głosować można przez Internet lub w punkcie głosowania. Szczegółowe informacje na stronie: www.budzet.krakow.pl.

• Klub Rodziców informuje, że „od wczoraj trwa głosowanie na budżet obywatelski 2019, który może uzyskać osiedlowy Klub Skotniki.

Prosimy każdego kto mieszka w Krakowie o zagłosowanie na jedyny projekt z naszego osiedla o numerze 17, którego tytuł brzmi: ”Rozwijamy talenty dzieci oraz integrujemy rodziny ze Skotnik" i przyznanie 3 punktów na ten projekt. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową: www.budżet.krakow.pl. Głosować może każdy kto posiada pesel, jest zameldowany w Krakowie (w tym nawet dzieci).

Głosowanie trwa tyko tydzień, od 28 września do 5 października, dlatego jeśli chcemy coś zrobić dla dzieci i rodzin ze Skotnik, zagłosujmy i zachęćmy do tego innych. Dzięki wygranej dzieci od 1-15 lat mają szansę na bezpłatne zajęcia dodatkowe w Klubie Kultury Skotniki w roku 2020.

Po Mszy świętej przedstawiciele Klubu Rodziców będą pomagać w głosowaniu przed kościołem do czego serdecznie zachęcamy".