Zesłanie Ducha Świętego, 9.06.2019r.

• Dzisiaj po Mszach św. przed głównym wyjściem z kościoła, harcerze ze Szczepu „Ruczaj” sprzedają ciasto domowego wypieku. Dochód pragną przeznaczyć na dofinansowanie letnich obozów harcerskich.

• W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.

• We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

• W środę – wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy.

• W czwartek – święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

• W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

• W sobotę będzie obchodzić swoje Imieniny Siostra Alina, nasza organistka. Z tej okazji już dziś życzymy jej zdrowia, wielu radości, wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

• W przyszłą niedzielę – składka inwestycyjna.

• W przyszłą też niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie organizacyjne chłopców z klas 3 i 4, którzy pragną zostać ministrantami.

• Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 w salce na plebanii odbędzie się krótkie spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Chorwacji - Medjugorije, w celu uzupełnienia danych i podania szczegółów wyjazdu.

• Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 1-8 lutego 2020r. Wstępne zapisy - w zakrystii we wrześniu. Wtedy też należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Koszt pielgrzymki to 3150 zł i 90 dolarów. Więcej informacji u ks. Piotra.

• We wrześniu będzie też ogłoszona pielgrzymka do Włoch z naszej parafii w dniach 26.06 - 04.07.2020. Już teraz zapraszamy.

• W zakrystii można się jeszcze zapisać na zdjęcia lub film z Prymicji ks. Dominika Kowyni. Będą one do odebrania w przyszłą niedzielę.

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Anna Czesak, lat 64. Jej pogrzeb będzie jutro o godz. 15.00. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.