Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

4. Niedziela Wielkanocy, 12.05.2019r.

• Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas III szkoły podstawowej z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Św.

• Dzieci pierwszokomunijne z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do soboty na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i Msze św. o godz. 18.00, w ramach tzw. „Białego Tygodnia”.

• We wtorek – święto św. Macieja, apostoła.

• W czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

• W sobotę od godz. 9.00 – spowiedź św. dla klas IV przed Rocznicą Pierwszej Komunii Św., a o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas IV będą przeżywać swoją Rocznicę Pierwszej Komunii św. Bardzo prosimy parafian nie związanych z tą uroczystością, aby przyszli na Mszę św. o innej godzinie.

• W przyszła niedzielę – składka inwestycyjna.

• Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych serdecznie dziękujemy za zakup ozdobnej oprawy na Ewangeliarz i trzech paten komunijnych oraz dokładne posprzątanie i świąteczne wystrojenie kościoła.

• Z radością informujemy, że teren przed kościołem przy ul. Skotnickiej o powierzchni ponad 21 arów (łącznie z częścią drogi dojazdowej do kościoła i cmentarza, która nie jest formalnie wydzielona z działki), od 1 maja br. jest prawnie własnością naszej parafii i po uzyskaniu stosownych zezwoleń będziemy mogli zagospodarować ten teren, między innymi urządzić nowe miejsca parkingowe, ponieważ parking za kościołem jest już za mały oraz wykonać szeroki chodnik z kostki do głównych schodów, na wysokości przejścia dla pieszych na ul. Skotnickiej.

• Informujemy też, że tegoroczna procesja Bożego Ciała w dniu 20 czerwca, przejdzie ulicami: Skotnicką, Mochnaniec, Szymonowica, Obrońców Tobruku i Skotnicką do kościoła. Chętnych do wykonania czterech ołtarzy na trasie procesji prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

• Bardzo prosimy, aby wyrzucając stare znicze do kontenera na cmentarzu zwrócić uwagę, czy jeszcze w środku nie tlą się wkłady. W ostatnią środę znowu palił się kontener ze śmieciami na cmentarzu i będziemy musieć pokryć koszty za jego zniszczenie Firmie „Miki”.

• Rodzinom Pstusiów, Raciborów i Janasów dziękujemy za wykoszenie trawy przed kościołem i przy plebanii.

• Zespół Szkół Szkolno – Przedszkolnych nr 7 w Skotnikach został zakwalifikowany do konkursu "Podwórko talentów". Na szkołę można głosować codziennie na stronie www.podworko.nivea.pl. Szkoła jest na 20 miejscu, a tylko 5 pierwszych wygrywa. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.