Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Niedziela Palmowa, 14.04.2019r.

• Dzisiejsza szósta i zarazem ostatnia niedziela Wielkiego Postu, zwana „Palmową”, rozpoczyna w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 17.00 – ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• W poniedziałek, wtorek i w środę – spowiedź św. przed Świętami od godz. 6.30 do 7.30 oraz od 17.00 do 19.00.

• Czwartek, piątek i sobota, to tzw. „Triduum Paschalne”, do którego przeżywania w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich serdecznie zapraszamy. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. porannej. Na adorację zapraszamy szczególnie ministrantów, lektorów, Grupę Apostolską, Młodych Duchem, Grupę Studencką i Młodzieży Pracującej oraz Róże Różańcowe, Grupę Modlitewną i Radę Parafialną.

• W Wielki Piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża, po której nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.30. O godz. 21.30 będzie ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

• W Wielką Sobotę – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą prosimy zabrać świece.

• Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00 i 16.00.

• Zachęcamy wszystkich do choćby krótkiej, osobistej adoracji Najśw. Sakramentu.

• Ze względu na Triduum Paschalne, kancelaria w przyszłym tygodniu – nieczynna.

• W przyszłą niedzielę, Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 6.30 – procesja rezurekcyjna i Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Składka będzie przeznaczona na dalsze inwestycje naszej parafii.

• W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedziele. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• Jeszcze do piątku można składać w sklepach na terenie naszej parafii dary dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej w Krakowie. Później jeszcze będzie można złożyć dary po poświęceniu pokarmu w Wielką Sobotę. Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę jałmużnę, czyli: studentom, młodzieży pracującej, właścicielom sklepów i przede wszystkim ofiarodawcom, składamy serdeczne Bóg zapłać!

• Pod chórem u sióstr pracujących w naszej parafii, można jeszcze nabyć piękne kartki świąteczne, i palmy, a w zakrystii – baranki wielkanocne „Caritas”. Dochód z nich jest przeznaczony dla dzieci z najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji. Niech nie zabraknie w naszych domach tego znaku miłosierdzia i solidarności z najbiedniejszymi.

• Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki, znajdującej się pod chórem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

• W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Zdzisław Kieroński, lat 62, Apolonia Kołodziejczyk, lat. 81 oraz Janina Krasny, lat 86. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.