Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

1. Niedziela Adwentu, 2.12.2018r.

• Od tej niedzieli rozpoczynamy w całym Kościele Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana i nowy rok Kościelny. Od jutra, o godz. 6.45, będziemy odprawiać Msze św. wotywne o NMP, zwane "Roratami". Zapraszamy na nie szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejenia na specjalną planszę oraz będą losować trzy figurki Matki Bożej do zabrania do domu na wieczorną modlitwę. Najpilniej uczęszczający otrzymają na zakończenie specjalne pamiątki. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i ustawiały się przed Mszą św. pod chórem, skąd będziemy procesyjnie podchodzić do ołtarza.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 - katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Studenckiej i Młodzieży Pracującej.

• W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

• Zapraszamy na spotkanie Młodych duchem, które będzie miało miejsce w poniedziałek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

• Zgodnie z tradycja, od jutra można w wynaczonych sklepach na terenie naszej parafii składać do wyznaczonych koszy artykuły spożywcze, środki chemiczne i słodycze dla dzieci z domu dziecka przy ul. Piekarskiej. Bóg zapłać za złożoną jałmużnę.

• We wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy.

• We wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30 w salce katechetycznej na plebanii odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: we wtorek dla klas 7, w środę dla klas VIII, a w czwartek dla klas III gimnazjum.

• W czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa oraz pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 - Godzina święta. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

• W piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. będzie od godz. 17.00.

• W piątek też o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Dzień Imienin Siostry Walerii. Z tej okazji życzymy jej zdrowia, radości i szczególnej opieki Matki Najświętszej; godz. 10.30 - spotkanie ministrantów i kandydatów.

• W niedziele, 16 grudnia będzie można się zapisać na pielgrzymkę do Medjugorije - Chorwacji. Zapisy po Mszach św. w zakrystii u ks. Piotra. Przy zapisie będzie pierwsza wpłata 200 zł.

• Pod chórem, u Sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii, są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, sianko i kartki świąteczne z życzeniami.

• Dzisiaj odbywają się wybory do Rady naszej Dzielnicy VIII Dębniki. Lokal wyborczy dla Skotnik mieści się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 przy ul. Skotnickiej 66. Zachęcamy do głosowania.

 

• W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Wiesław Korepta, lat 64. Pomódlmy się o jego wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.