Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

30. Niedziela Zwykła, 28.102018r.

• Dzisiaj w liturgii przeżywamy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Po Mszy św. o 11.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy wspólnie dziękczynne: "Ciebie Boga wysławiamy".

• W tą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 - spotkanie studentów i młodzieży pracującej. Zapraszamy wszystkich chętnych a zwłaszcza nowe osoby.

• W środę - zakończenie nabożeństw różańcowych.

• W czwartek - uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny; o godz. 15.00 zostaną odprawione uroczyste Nieszpory za zmarłych z procesją, wypominkami i modlitwą na cmentarzu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

• W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona wspólna Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Przed każdą Mszą św. będziemy się modlić na różańcu za naszych zmarłych.

• W piątek też, z racji pierwszego piątku miesiąca – spowiedź św. od godz. 17.00.

• W Dzień Zaduszny harcerze ze Szczepu „Ruczaj” będą przy kościele i cmentarzu sprzedawać znicze. Dochód ze sprzedaży chcą przeznaczyć na zakup sprzętu harcerskiego i dofinansowanie obozów.

• Pamiętajmy w tych dniach o naszych zmarłych nie tylko przez zadbanie o ich groby, ale przede wszystkim przez uczestnictwo w Mszach św. i przez modlitwę za nich. Przez to bowiem możemy skutecznie pomóc im w osiągnięciu pełni szczęścia wiecznego. Za naszych zmarłych możemy też ofiarować odpust zupełny lub cząstkowy, czyli całkowite lub częściowe darowanie im kar czyśćcowych. Odpust można uzyskać jeden raz w ciągu dnia. Aby go uzyskać trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zgodnie z prawem kościelnym, wierni mogą uzyskać odpust zupełny w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, nawiedzając kościół i odmawiając "Ojcze nasz" i krótką, dowolną modlitwę według intencji Ojca św. Można go również uzyskać nawiedzając cmentarz i ofiarując krótką modlitwę za zmarłych. Od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, a w inne dni roku – cząstkowy.

• W sobotę, pierwszą miesiąca, po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W sobotę też od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Panem Jezusem. Chętnych, którzy nie są jeszcze zgłoszenie, a chcieliby przyjąć Pana Jezusa, prosimy zgłosić do ks. Pawła.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

• Przyjmujemy na wypominki za zmarłych przed lub po Mszach św. w zakrystii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku z prasą i w zakrystii.

• Spotkanie rodziców dzieci klas 3, przygotowujących się do I Komunii Św. będzie wyjątkowo w 2 niedziele listopada (11.11), ze względu na wyjazdy na Wszystkich Świętych.

• Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie Młodych Duchem, które odbędzie się w poniedziałek, 5 listopada o godz. 19.00 na plebanii.

 

 

• W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Józef Grzybek, lat 84 i Stanisław Machno, lat 75. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.