Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

10. Niedziela Zwykła, 10.06.2018r.

• W poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

• We wtorek – wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy.

• W środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

• W czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

• W czwartek o godz. 18.30 odbędzie się próba generalna dla uczniów klas III gimnazjum, przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

• W piątek od godz. 17.00 odbędzie się spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania.

• W sobotę na godz. 9.30 zapraszamy kandydatów, ministrantów oraz Grupę Apostolską na ostatnie w tym roku spotkanie formacyjne.

• W przyszłą niedzielę – składka inwestycyjna.

• W przyszłą też niedzielę nasza parafia będzie przeżywać wizytację ks. biskupa Damiana Muskusa. Po Mszy św. o godz. 8.00, ks. biskup będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa oraz pragnie spotkać się w kościele z przyparafialnymi grupami dorosłych, czyli: Radą Parafialną, Różami Różańcowymi, Grupą Modlitewną, Kołem Przyjaciół Radia Maryja, z Grupą „Młodzi Duchem”, oraz z Grupą Studencką i Młodzieży Pracującej. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci. Po niej ks. biskup udzieli indywidualnego błogosławieństwa oraz pragnie spotkać się w kościele z przyparafialnymi grupami dziecięcymi, czyli; ministrantami, lektorami, scholą oraz Grupą Apostolską. O godz. 11.30 ks. biskup odprawi Mszę św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas III gimnazjum, a po obiedzie odwiedzi Dom Zakonny Sióstr Duszy Chrystusowej. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Mszach św. i spotkaniach z ks. biskupem, zwłaszcza członków grup przyparafialnych.

• W poniedziałek, 19 czerwca o godz. 9.00, ks. biskup spotka się z dyrekcją, nauczycielami i uczniami w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Skotnikach.

• Wizytacja biskupia odbywa się raz na pięć lat. Ks. biskup Damian wizytuje cały nasz dekanat salwatorski. Poza wizytą ks. biskupa, odbywa się wizytacja z działalności duszpasterskiej, katechetycznej i gospodarczej parafii, przeprowadzana przez odpowiednie wydziały Kurii.

• Rodzinom Pstusiów, Raciborów i Janasów serdecznie dziękujemy za wykoszenie trawy przy kościele i plebanii.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

• Parafia św. Rafała Kalinowskiego na Klinach w Krakowie organizuje od 6 do 14 września br. pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II i ziemi włoskiej, w setną rocz. odzyskania Niepodległości. Koszt 8-dniowej pielgrzymki – 270 euro i 450 zł. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.