Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 27.05.2018r.

• We wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

• W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. będą o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i o 15.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa tegorocznej procesji będzie przebiegać od kościoła ulicami: Skotnicką, Brücknera, Dobrowolskiego, Batalionów Chłopskich i Skotnicką do kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w procesji, która jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy III i IV w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach krakowskich i chłopców do dzwonienia. Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy, aby na czas trwania procesji, przestawić samochody parkujące na jej trasie. Prosimy też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i wszelkie zagrożenia zgłaszać do służby porządkowej lub bezpośrednio do policji, pilnującej porządku i bezpieczeństwa.

• Ze względu na uroczystość, kancelaria w czwartek – nieczynna.

• Przez osiem kolejnych dni będzie procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, na którą również wszystkich, a zwłaszcza dzieci, gorąco zapraszamy.

• Próba sypania kwiatów i dla dziewcząt z grupy „Hosanna” przed Uroczystością Bożego Ciała odbędzie się we wtorek i w środę, o godz. 17.10 przed kościołem.

• W piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika i pierwszy piątek miesiąca; od godz. 17.00 – spowiedź św. Zapraszamy wszystkie dzieci, a zwłaszcza z klas III na Msze św. wieczorną, by przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą.

• W sobotę, po Mszy św. porannej – Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Róże Różańcowe, z racji pierwszej soboty miesiąca.

• W sobotę też wyjazd z Panem Jezusem do chorych. Chorych, którzy nie są jeszcze zgłoszeni, prosimy zgłosić do księdza Pawła.

• W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, po Mszach św. będzie wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie „Młodych Duchem”, które odbędzie się w poniedziałek, 4 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii.

• Jest już nowa księga mszalna i można zamawiać intencje Mszy św. na 2019 r.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.