Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Niedziela Palmowa, 25.03.2018r.

• Dzisiejsza szósta i zarazem ostatnia niedziela Wielkiego Postu, zwana „Palmową”, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 17.00 – ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• W poniedziałek, o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Św.

• W poniedziałek, wtorek i środę – spowiedź św. przed Świętami od godz. 6.30 do 7.30 oraz po południu od 17.00 do 19.00 z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00.

• Czwartek, piątek i sobota, to tzw. Triduum Paschalne, do którego przeżywania w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich serdecznie zapraszamy. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 - uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. porannej. Na adorację w Wielki Czwartek zapraszamy szczególnie ministrantów, lektorów, Grupę Apostolską z rodzicami, Młodych Duchem z dziećmi oraz Młodzież Studiującą i Pracującą. Będziemy się modlić w intencji powołań i powołanych z naszej parafii. Zapraszamy tym bardziej, że w tym roku w maju nasz parafianin - Dominik przystąpi do święceń diakonatu.

• W Wielki Piątek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych. O godz. 18.00 - liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 - Droga Krzyżowa. Za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

• W Wielką Sobotę - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 17.30. Nie ma Mszy św. porannej. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 16.00. O godz. 18.00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej, na którą prosimy zabrać świece.

• W Wielki Piątek - adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieci ze szkoły podstawowej; od 11.00 do 12.00 - dla klas I do III, a od 12.00 do 13.00 - dla klas IV do VII.

• Zachęcamy wszystkich parafian do osobistej adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i grobie. Niech będzie ona wynagrodzeniem za własne grzechy oraz gorącą prośbą o łaski Boże potrzebne w codziennym życiu, a szczególnie o łaskę wiecznego zbawienia.

• Ze względu na Triduum Paschalne, kancelaria w przyszłym tygodniu w czwartek i w sobotę – nieczynna.

• W przyszłą niedzielę - Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 6.30 - procesja rezurekcyjna i Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.

• W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• Pod chórem u Sióstr pracujących w naszej parafii można jeszcze nabyć palmy oraz piękne kartki świąteczne, a w zakrystii – baranki wielkanocne. Dochód z baranków jest w całości przeznaczony dla najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji w ramach działań Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Niech nie zabraknie w naszych domach tego znaku solidarności z najbiedniejszymi.

• Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do puszki, znajdującej się przy głównym wyjściu. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

• Jeszcze do piątku można kupić w oznaczonych sklepach na terenie naszej parafii artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, środki chemiczne i słodycze dla dzieci z domu dziecka przy ul. Piekarskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę jałmużnę.

• Po Mszy św. jest do nabycia prasa katolicka – Źródło i Gość Niedzielny.

 

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Apolonia Machno, lat 83. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.