Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

5. Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018r.

• Dzisiaj o godz. 17.00 – kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Studenckiej i Młodzieży Pracującej.

• Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na tradycyjną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa, pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Początek dzisiaj o godz. 20.30 przy Kolegiacie św. Anny.

• W poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

• W piątek - Drogi Krzyżowe: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.15.

• W piątek też po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę o godz. 9.30 - zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sprawie posług w czasie Triduum Paschalnego. Obecność wszystkich obowiązkowa.

• W sobotę też od godz. 9.30 odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem chorych i osoby w podeszłym wieku nie wychodzące z domu. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii po Mszach św.

• Przyszła niedziela, to „Niedziela Palmowa”, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przychodzący z palmami na Mszę św. o godz. 10.00 proszeni są o zatrzymanie się przed Mszą św. przed kościołem, gdzie będzie poświęcenie palm i później uroczysta procesja do kościoła. Po Mszy św. natomiast odbędzie się przed kościołem konkurs z nagrodami palm w dwóch kategoriach - palma najładniejsza i palma największa.

• Pod chórem u Sióstr pracujących w naszej parafii można nabyć palmy oraz piękne kartki świąteczne, a w zakrystii – baranki wielkanocne. Dochód z baranków jest w całości przeznaczony dla najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji w ramach działań Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

• Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do puszki, znajdującej się przy wyjściu na chór. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

• Zachęcamy do udziału w akcji organizowanej przez studentów naszej parafii. W oznaczonych sklepach na terenie naszej parafii można kupić środki spożywcze o długim terminie przydatności oraz środki chemiczne dla dzieci z domu dziecka przy ul. Piekarskiej. Serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie się w tę akcje.

• Po Mszy św. jest do nabycia prasa katolicka.