Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

4. Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018r.

• Dzisiaj o godz. 17.00 – kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• Od ostatniej soboty przeżywamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Dzisiaj zapraszamy na nauki rekolekcyjne ogólne na Mszach św. o godz. 8.00 i 11.30, dla dzieci na Mszy św. o godz. 10.00, a dla młodzieży na Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla osób chorych i starszych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Pół godziny przed Mszą św. będzie dla nich możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów by pomóc im w dotarciu do kościoła.

• W poniedziałek i wtorek – nauki rekolekcyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 10.10 – 11.00 (klasy 1-3) oraz 11.10 – 12.00 (klasy 4-7).

• We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 – nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną i klasy VII, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

• W środę od godz. 9.00 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00 odbędzie się spowiedź św. dla dzieci, a o godz. 16.00 – Msza św. dla nich na zakończenie rekolekcji z poświęceniem książeczek dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii Św.

• W środę też na Mszy św. o godz. 18.00 – nauka rekolekcyjna ogólna na zakończenie rekolekcji. Serdecznie zapraszamy.

• Spowiedź przed świętami dla dorosłych i młodzieży będzie w Wielkim Tygodniu.

• W piątek - Drogi Krzyżowe: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych i młodzież o godz. 17.15.

• W piątek też po Mszy św. wieczornej - spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów i kandydatów. Obecność wszystkich obowiązkowa.

• W przyszłą niedzielę – składka inwestycyjna. W ostatnim czasie została wykonana dębowa boazeria w starej części kościoła. Jest też już gotowy projekt wszystkich witraży na przewiązce kościoła oraz nad głównymi drzwiami.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Studenckiej i Młodzieży Pracującej.

• Pod chórem u Sióstr pracujących w naszej parafii można nabyć piękne kartki świąteczne, a w zakrystii – baranki wielkanocne. Dochód z nich jest przeznaczony w całości dla najbiedniejszych rodzin naszej archidiecezji w ramach działań Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

• Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do puszki, znajdującej się przy wyjściu na chór. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

• Podobnie jak w latach ubiegłym i w tym roku zapraszamy do złożenia jałmużny. Od jutra w oznaczonych sklepach na terenie parafii będzie można zakupić i złożyć do wyłożonych koszów artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, słodycze i środki chemiczne dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej w Krakowie. Już dzisiaj wszystkim dziękujemy za zaangażowanie - właścicielom sklepów, młodzieży za zorganizowanie i wam za złożone artykuły. Bóg zapłać!

• Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na tradycyjną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa, pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Początek w niedzielę, 18 marca o godz. 20.30 przy Kolegiacie św. Anny.

• Bardzo prosimy zwrócić uwagę, przy wymianie zniczy na cmentarzu na to, czy są do końca wypalone i nie wrzucać nieraz jeszcze tlących się zniczy czy wkładów do kontenera na odpady. W ten sposób w ostatnią niedzielę po Mszy św. porannej zapalił się kontener z odpadami na cmentarzu i bardzo trudno było go ugasić. W ostatnich dwóch latach zdarzyło się to już w sumie trzy razy. Firma wywożąca odpady żąda od parafii odszkodowania za zniszczenie kontenera.