Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

4. Niedziela Adwentu, 24.12.2017r.

• Dzisiaj - Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o północy, czyli Pasterkę. Składka z Pasterki, zgodnie z decyzją naszego ks. arcybiskupa, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Według Przykazań Kościelnych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wigilię jest zalecana, a nie nakazana.

• Jutro - Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a pojutrze, w drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w te dni będą odprawiane w porządku niedzielnym. W drugi dzień Świąt składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• W środę – święto św. Jana, apostoła.

• W czwartek – święto świętych Młodzianków, męczenników.

• W przyszłą niedzielę – święto św. Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa i ostatni dzień 2017 r.

• Przeżyjmy te Święta w radości, wzajemnej życzliwości i pokoju, pojednani z Bogiem i bliźnimi. Niech łamany opłatek będzie znakiem miłości, której sami pragniemy i którą powinniśmy się dzielić z bliźnimi jak chlebem.

• Zaraz po Świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablotce przed kościołem oraz znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej. Ponadto zostaną rozniesione przez ministrantów kartki z zawiadomieniem o przybliżonej godzinie kolędy. Parafian z bloków 20, 24 i 26 przy ul. Bunscha prosimy o podanie numeru mieszkania, w których mogą przyjąć kolędę w dniu 30 stycznia, od godz. 16.00 – w bloku 20 oraz w dniu 31 stycznia, od godz. 16.00 – w blokach 24 i 26. Lista do wpisu będzie dostępna po Nowym Roku, na portierni przed blokami. Natomiast mieszkańców bloków przy ul. Federowicza, którzy pragną przyjąć kolędę w dniu 1 lutego, od godz. 16.00, prosimy o zapisanie się na nią w zakrystii przed lub po Mszach św. Prosimy, aby podczas kolędy była - w miarę możliwości - obecna cała rodzina, na stole był krzyż, zapalone świece oraz woda święcona, którą można zabrać z zakrystii, a po Świętach - z pojemnika przy głównym wyjściu z kościoła.

• Ze względu na kolędę, kancelaria w dniu 28 grudnia i przez cały styczeń, w czwartki po południu – nieczynna.

• Siostrze Apolonii oraz Panom Tadeuszowi Kołaczykowi i Kazimierzowi Serwatce serdecznie dziękujemy za wykonanie nowej szopki i piękne, świąteczne przystrojenie kościoła.

• Dziękujemy za wiele dobra, które dzięki Wam działo się w czasie tegorocznego Adwentu. Najpierw dziękujemy za zakupione artykuły dla Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej w Krakowie, właścicielom sklepów za udostępnione miejsce oraz Grupie Młodzieży Studiującej i Pracującej za zorganizowanie całej akcji. Dziękujemy Grupie „Młodzi Duchem” za przygotowanie szlachetnych paczek dla potrzebujących oraz młodzieży z Grupy Apostolskiej za przygotowanie podarunków dla chorych z naszej parafii i za odwiedzenie ich w dniu wczorajszym z życzeniami od nas wszystkich. Za wszystkie wyświadczone dobro niech Boże Dziecię Wam błogosławi.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

• W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Katarzyna Tyńska, lat 86 oraz Jerzy Łachwa, lat. 91. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.

• Z okazji tych Świąt pragniemy życzyć całej wspólnocie parafialnej i naszym gościom, aby Światło Betlejemskiej Nocy przemieniało Waszą codzienność ku większemu dobru, ożywiało nadzieję oraz pomagało wzrastać w miłości do Boga i drugiego człowieka. Błogosławionych Świąt!