Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

3. Niedziela Adwentu, 17.12.2017r.

• Jutro po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów celem ustalenia kolędy.

• W czwartek, piątek i sobotę w tym tygodniu będzie w naszym kościele spowiedź św. adwentowa przed Świętami Bożego Narodzenia od godz. 6.30 do 7.30 oraz od 17.00 do 19.00.

• Ze względu na spowiedź, kancelaria w czwartek po południu – nieczynna.

• W sobotę o godz. 6.45 – ostatnie w tym roku Roraty.

• W sobotę też, od godz. 9.30 odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem chorych. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii przed lub po Mszach św.

• W przyszłą niedzielę - Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o północy, czyli Pasterkę. Składka z Pasterki, zgodnie z decyzją naszego ks. arcybiskupa, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Według Przykazań Kościelnych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wigilię jest zalecana, a nie nakazana.

• W poniedziałek, 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a we wtorek, 26 grudnia, w drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w te dni będą odprawiane w porządku niedzielnym. W drugi dzień Świąt składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

• Przeżyjmy te Święta w radości, wzajemnej życzliwości i pokoju, pojednani z Bogiem i bliźnimi. Niech łamany opłatek będzie znakiem miłości, której sami pragniemy i którą powinniśmy się dzielić z bliźnimi jak chlebem.

• Zaraz po Świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablotce przed kościołem oraz znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej. Ponadto zostaną rozniesione przez ministrantów kartki z zawiadomieniem o przybliżonej godzinie kolędy. Parafian z bloków 20, 24 i 26 przy ul. Bunscha prosimy o podanie numeru mieszkania, w których mogą przyjąć kolędę w dniu 30 stycznia, od godz. 16.00 – w bloku 20 oraz w dniu 31 stycznia, od godz. 16.00 – w blokach 24 i 26. Lista do wpisu będzie dostępna po Nowym Roku, na portierni przed blokami. Natomiast mieszkańców bloków przy ul. Federowicza, którzy pragną przyjąć kolędę w dniu 1 lutego, od godz. 16.00, prosimy o zapisanie się na nią w zakrystii przed lub po Mszach św. Prosimy, aby podczas kolędy była - w miarę możliwości - obecna cała rodzina, na stole był krzyż, zapalone świece oraz woda święcona, którą można zabrać z zakrystii, a po Świętach - z pojemnika przy głównym wyjściu z kościoła. Bardzo prosimy aby na ten czas zamknąć psy.

• Ze względu na kolędę, kancelaria w dniu 28 grudnia i przez cały styczeń, w czwartki po południu – nieczynna.

• Zapraszamy na Msze św. Roratnie, w ostatnim już tygodniu Adwentu, odprawiane w naszym kościele o godz. 6.45.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Dla dzieci jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

• Jak w każdy Adwent, tak i w tym roku studenci i młodzież pracująca zaprasza do złożenia jałmużny. W oznaczonych sklepach na terenie naszej parafii można kupować artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, słodycze i środki chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem zawieziemy do Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej w Krakowie. Już dzisiaj wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Pod chórem, u Sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii, są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, sianko i kartki świąteczne z życzeniami, a w zakrystii - świece wigilijne Caritas. Dochód ze świec jest w całości przeznaczony dla dzieci z najuboższych rodzin naszej archidiecezji, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech nie braknie na naszym stole wigilijnym tego znaku miłosierdzia i solidarności z najbiedniejszymi.

 

• W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Stanisława Malaga, lat 77. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.